Дві АЕС України вивели в ремонт свої енергоблоки. Враховуючи, що атомна генерація наразі є основою енергетичної системи країни, то навантаження на останню суттєво зросло.
Так, сьогодні, 25 січня, о 04:22 було тимчасово відключено від мережі енергоблок №1 Хмельницької АЕС. Спрацював відповідний захист блочного трансформатора, що в свою чергу захищає реакторну установку. Про це інформує пресслужба ХАЕС.
На АЕС запевнили, що порушень умов експлуатації не відбулося. Радіаційні зміни та загрози працівникам чи навколишньому середовищу відсутні.
Крім того, від сьогодні розпочалися ремонтні роботи на енергоблоку №4 Запорізької АЕС. Цей енергоблок відключили для усунення газової нещільності турбогенератора. Ремонт повинні закінчити до 07:00 27 січня, після чого його підключать до енергосистеми.
Відтак ресурси української енергосистеми на даний час обмежені. Зупинка енергоблоків невдало співпало із холодами в Україні.
Нагадаємо, о в Україні діють чотири атомні електростанції (АЕС) з 15 енергоблоками, одна з яких - Запорізька АЕС з 6 енергоблоками ВВЕР загальною встановленою потужністю 6000 МВт - є найбільшою в Європі. За кількістю енергетичних реакторів (все типу ВВЕР) Україна посідає 10-те місце у світі та п'яте у Європі.
Держпідприємство ГарПок минулого тижня, - у п'ятницю, 21 січня, - виплатило ДТЕК олігарха Ріната Ахметова 2,7 млрд гривень в рахунок погашення боргу за електроенергію, отриману з відновлюваних джерел у 2020 році. Проте ГарПок не повністю розрахувався і, як свідчить практика, керівництво держпідприємства можуть звільнити за повний розрахунок із ДТЕК. Але найважливіше - як розповіло джерело ZN.UA, гроші дали за умови, що на них буде закуплено вугілля для державних ТЕС Центренерго.
Кабмін вважає, що ціна електроенергії для промислових споживачів в Україні значно нижче, ніж у Європі. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, у жовтні ціна була вдвічі нижчою порівняно з окремими європейськими країнами.