Кабмін дозволив утилізацію непридатних та заборонених до використання пестицидів за кордоном, цього рішення агрохімічний бізнес чекав майже 4 роки. Постанова №1212 "Про внесення змін до пункту 11 Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням" було прийнято ще 21 листопада 2018 року, опублікований документ тільки 19 лютого. Про це повідомляється на сайті Європейської Бізнес Асоціації.
"До 2015 року вони експортувалися в країни ЄС, зокрема, Польщу, Великобританію та Францію, які мають необхідні потужності для екологічно безпечного знищення ЗЗР. Але через законодавчі прогалини механізм транскордонного перевезення в рамках Базельської конвенції у нас було заблоковано", - нагадали в ЄБА.
З того часу Мінприроди не видавало висновку та повідомлення на транскордонне перевезення непридатних пестицидів.
Це призвело до накопичення великої кількості таких відходів на території України. За різними даними, до 13 тисяч тонн. Крім того, до фактичної неможливості безпечного знищення фальсифікату.
Тепер Мінприроди отримало необхідну законодавчу підставу для видачі відповідних документів на здійснення транскордонного перевезення непридатних засобів захисту рослин на утилізацію.
Нагадаємо, в Україні ще з часів колишнього СРСР накопичилося понад 8,5 тис. тонн непридатних для використання та заборонених до застосування пестицидів.
Як заявив Ігор Шевченко, директор Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ), в інтерв'ю DT.UA - Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива не буде приймати ядерні відходи з інших країн.