Золотовалютні резерви України перевищили довоєнний рівень — Нацбанк

Поділитися
Золотовалютні резерви України перевищили довоєнний рівень — Нацбанк © Андрій Товстиженко, DT.UA
Серед чинників — стабільна допомога партнерів та експорт агропрдукції.

Міжнародні резерви України перевищили довоєнний рівень і сягнули майже $28 млрд. Про це повідомили у пресслужбі Національного банку України.

«Станом на 1 грудня міжнародні резерви України становили $27 951,4 млн Цей рівень є вищим, ніж на початку повномасштабної війни Росії проти України: на ранок 24 лютого вони становили $27 422,2 млн», — повідомили у фінустанові.

Національний банк України

За даними регулятора, в листопаді резерви зросли на 10,7% завдяки стабільним надходженням міжнародної допомоги на тлі менших обсягів чистого продажу валюти Національним банком та помірних боргових виплат країни в іноземній валюті.

Зокрема, упродовж листопада на валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло $4 616,9 млн: $2,5 млн від ЄС, $1,5 — від США через трастовий фонд Світового банку, понад $517 млн — від розміщення  валютних облігацій внутрішньої державної позики, і ще $69 млн — від міжнародних кредиторів.

Разом із тим, за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті Уряд виплатив $605 млн: $521,4 млн на обслуговування та погашення валютних ОВДП, $37млн — боргу перед ЄБРР, і $46,6 млн — боргу перед іншими міжнародними кредиторами.

Міжнародному валютному фонду Україна сплатила  $118,8 млн.

Національний банк України

Щодо продажу Нацбанком валюти, то минулого місяця регулятор продав на валютному ринку $1 632,7 млн та викупив до резервів $63,9 млн. Таким чином, чистий продаж валюти Національним банком у листопаді зменшився до $1 568,8 млн.

Стійкі валютні надходження з боку експортерів, насамперед агропромислового комплексі, дозволили Нацбанку другий місяць поспіль зменшувати інтервенції з продажу валюти.

 Крім того, на обсяги резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют: минулого місяця їх вартість зросла на $380,7 млн.

«Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,5 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку», —  наголосили в НБУ. 

Як повідомлялось, за прогнозами аналітиків інвесткомпанії ICU, офіційний курс гривні до кінця року залишиться на поточному рівні – близько 36,57 гривень за долар. Але до кінця 2023 року нацвалюта подешевшає до 40,2 грн/долар.

Раніше повідомлялося, що Мінекономіки вважає, що падіння ВВП України за підсумками поточного року становитиме 32-33,5%. Прогнози довелося погіршити через ракетні обстріли енергосистеми російськими військами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі