Вартість золота демонструє негативну динаміку в понеділок, 20 липня, оновивши черговий мінімум за п'ять років на тлі зміцнення долара, викликаного очікуваннями інвесторів швидкого підвищення процентної ставки Федеральною резервною системою США, свідчать дані торгів.
Серпневий ф'ючерс на золото на нью-йоркській біржі Comex дешевшав на 24,9 долара, або на 2,2% - до 1107 доларів за тройську унцію. При цьому раніше в ході торгів він пробив мінімум з березня 2010 року в 1088,05 долара за унцію, досягнувши позначки в 1080 доларів за унцію. Ціна вересневого ф'ючерсу на срібло опускалася на 1,75% - до 14,58 долара за унцію.
Минулого тижня глава ФРС США Джанет Йеллен знову підтвердила намір підвищити базову процентну ставку протягом 2015 року. За її словами, якщо економіка країни продовжить зростати, то економічні умови дозволять регулятору підвищити ставку і почати нормалізацію монетарної політики. Ставка ФРС тримається на рівні 0-0,25% до кінця 2008 року на тлі повільного відновлення економіки країни після кризи.
Ціни золота на протязі декількох місяців знижувалися на очікуваннях підвищення ставки ФРС. Ділова активність в країні продовжує набирати обертів, і економіка більше не вимагає екстрених заходів, які ФРС робила під час фінансової кризи 2008 року. Висока ставка знижує інвестиційну привабливість золота, не дає процентного доходу.
"Схоже, хтось користується перевагою від існуючої низької ліквідності. Це трохи спекулятивні продажі. Ринок виглядає дуже слабким технічно, і найбільший покупець всього, Китай, в даний час продає золото на відміну від покупки його на ціновому провал. Ось рецепт низьких цін", - цитує агентство Reuters аналітика ANZ Віктора Тианпирия (Victor Thianpiriya). Продаж золота Китаєм пов'язана з його п'ятничним повідомленням. Країна заявила, що її золотовалютні резерви зросли за останні шість років на 57% станом на кінець червня.
Через зміцнення долара також дешевшає і нафта. Зміцнення американської валюти робить торговану у доларах нафту дорожчою, впливаючи на попит на "чорне золото" і приводячи до зниження цін на сировину, пише AFP.