Знецінення гривні: НБУ запланував зупинити "друкарський верстат", але банки повинні допомогти

Поділитися
Знецінення гривні: НБУ запланував зупинити © Depositphotos / maximys15
НБУ стимулюватиме купівлю держоблігацій банками.

Із доброї волі Нацбанку у українських банків тепер є можливість покривати до 50% від загального обсягу обов'язкових резервів за рахунок облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Про це повідомила прес-служба НБУ.

За оцінками регулятора, це сприятиме активнішій участі банків на первинному ринку ОВДП та уникненню відповідно емісійного фінансування дефіциту бюджету у 2023 році й абсорбції частини вільної ліквідності банківської системи.

Зазначається, що при формуванні резервів під час нового періоду їх утримання, який розпочинається з 11 січня 2023 року, банки матимуть змогу включати в покриття обов'язкових резервів бенчмарк-ОВДП із міжнародним ідентифікаційним номером (ISIN) UA4000227045. Відповідні цінні папери вперше розміщувалися Мінфінов на первинному аукціоні, що відбувся 3 січня 2023 року.

Нагадаємо, НБУ з початку війни "надрукував" 400 млрд гривень. Ця трохи менше суми фінансової допомоги від США (450 млрд гривень). Як наслідок, гривня по відношенню до інших валют девальвувала.

Нагадаємо, що у листопаді у структурі всіх процентних доходів українських банків на частку доходів від депозитних сертифікатів Нацбанку припадало 30%, що перевищило доходи від кредитування бізнесу. Аналітики вважають, що банки активно заробляють на "халявних" грошах Нацбанку. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі