Зміни у кримінальній юстиції: як Єрмак і Татаров у ручному режимі закривають справи

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зміни у кримінальній юстиції: як Єрмак і Татаров у ручному режимі закривають справи © Офіс президента України
Три місяці тому відбулися скандальні обшуки і виїмки в багатьох компаніях.

Ручний режим роботи Офісу генпрокурора й усіх органів досудового розслідування (а їх, нагадаю, аж п’ять: Нацполіція, ДБР, СБУ, БЕБ і НАБУ) — це негативна тенденція, що триває десятиліттями. Про це говорить голова правління StateWatch Олександр Лємєнов у статті «Дякуємо Андрію Єрмаку!» Замість реформи кримінальної юстиції» на сайті ZN.UA.

Днями відбулася зустріч бізнесу з генпрокурором Андрієм Костіним і представниками Офісу генерального прокурора. Її результати: публічне оголошення досягненням закриття 20% кримінальних економічних проваджень і публічні подяки Андрію Єрмаку за підтримку та справедливість.

Насправді ж системності змін у кримінальній юстиції як не було видно, так і не спостерігається досі.

Три місяці тому, після серії скандальних обшуків і виїмок у цілому списку компаній, а також після затримання відомих бізнесменів, на базі офісу президента було створено Раду з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану. Туди увійшли: засновник Ajax Systems Олександр Конотопський, співзасновник Monobank Олег Гороховський, очільник Федерації роботодавців України Дмитро Олійник та інші.

Підозри, що бізнесмени, які входять до складу вищезгаданої Ради з питань підтримки підприємництва при ОП, не розуміють елементарного, немає.

Олександр Конотопський і його колеги з вищезазначеної Ради урочисто заявили, що 20% кримінальних проваджень «з економіки» було закрито. Тільки от халепа — лише кілька проваджень стосувалися роботи БЕБ як ключового органу правопорядку, через який наразі можуть тиснути на бізнес.

Та й закриття провадження, буквально будь-якого, — це не фінал, бо потім його можна поновити, наприклад, з огляду на нововиявлені обставини. До того ж, було заявлено, що «за три місяці проведених тимчасових доступів до речей і документів зменшилось на 42%, обшуків — на 46%, клопотань на арешт майна — на 56%».

«Знов-таки, а це стосується загальної кількості проваджень чи виключно «з економіки»? Впевнений, бізнесмени цього не знають. Та й в офісі президента також мало в цьому тямлять. Усі, крім Олега Татарова, — він-бо чудово знає, що не втратив контролю над органами досудового розслідування. Волюнтаризм (читайте — ручний режим) нікуди не подівся. Подеколи здається, що не прокурор (тобто генпрокурор), а слідчий (тобто Татаров) вирішує, кому й куди «бігти», - говорить автор.

Раніше ми писали про те, що колишнього радника Офісу президента Артема Шило підозрюють в організації схем на закупівлях трансформаторів для «Укрзалізниці» за завищеними цінами. Підприємство зазнало 94,7 млн грн збитків, у заволодінні яких звинувачують сімох людей. Також Шило може бути причетним до заволодіння 117 млн грн на закупівлі кабелів. Згодом з’ясувалося, що у телефоні підозрюваного знайшли ухвалу слідчого судді ВАКС про дозвіл на обшук у кримінальній справі. Окрім того, прокуратура вказує, що фігуранти оборудки в розмовах згадували низку «цікавих прізвищ», зокрема голову ОП Андрія Єрмака та його заступника Олега Татарова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі