Міжнародна валютна війна вже почалася, і уряди країн по всьому світу прагнуть знизити вартість своїх нацвалют, щоб підвищити конкурентоспроможність економіки та експорту. Такої думки дотримується міністр фінансів Бразилії Гвідо Мантега.
Упродовж останніх тижнів центральні банки Японії, Південної Кореї і Тайваню провели інтервенції на валютних ринках з метою запобігти подальшому зміцненню нацвалюти. Китай продовжує стримувати зростання юаня, незважаючи на протести з боку США, а представники низки країн - від Сінгапуру до Колумбії - попередили про негативні наслідки підвищення валютних курсів.
"Ми знаходимося у стані міжнародної валютної війни, загального послаблення валют. Ця війна загрожує нам, оскільки знижує нашу конкурентоспроможність", - відзначає Мантега.
Таким чином, публічно стверджуючи існування "валютної війни", пан Мантега визнав те, що багато політиків говорили неофіційно: зростаюче число країн вбачають у послабленні обмінного курсу спосіб підняти свою економіку.
Слабкий обмінний курс здешевлює експорт країни, стаючи основним джерелом зростання для економік, що прагнуть відновитися у міру їх виходу з глобальної кризи.
При цьому Бразилія поки утримується від будь-яких рішучих дій на валютному ринку. Однак ЦБ країни за останні два тижні збільшив щоденні обсяги купівлі нацвалюти майже у 10 разів - до $1 млрд.
За матеріалами: Financial Times