Фонд держмайна України не повинен виплачувати російській компанії «Брянський машинобудівний завод» доларовий еквівалент суми, яка була внесена у 2007 році під час приватизації «Луганськтепловозу».
Про це у четвер, 29 липня, повідомляє «Українська правда», посилаючись на рішення Київського апеляційного суду, які було винесено напередодні.
Як пише видання, таким чином, апеляційний суд за зверненням ФДМУ скасував постанову Господарського суду Києва від 1 квітня 2010. Згідно з нею, Україна повинна була повернути «Брянському машинобудівному заводу» не 292,5 мільйона гривень, а еквівалент 58 мільйонів доларів, що у даний час складає більше 450 мільйонів.
Саме на скасоване тепер рішення Господарського суду Києва від 1 квітня посилався Кабмін у своїй постанові від 21 липня, якою доручав ФДМ укласти мирову угоду з росіянами, які при повторній приватизації «Луганськтепловозу» у червні цього року купили завод за 410 мільйонів гривень.
Таким чином, у постанові уряду від 21 липня тепер міститься посилання на рішення суду, яке не має законної сили.
У ФДМ поки не коментують ситуацію, що склалася, коли доручення уряду суперечить обставинам на поточний момент.
За договором купівлі-продажу «Луганськтепловозу» від 29 червня цього року, «Брянський машинобудівний завод» повинен був протягом місяця перерахувати першу половину від 410 мільйонів гривень, які були сплачені під час повторної приватизації українського підприємства.
Однак місячний термін минув, і, за даними «Української правди», росіяни не внесли першу половину вартості підприємства, порушивши таким чином умови договору купівлі-продажу.
Росіяни гроші не платили, сподіваючись провести взаємозалік зобов'язань, як це і передбачала постанова уряду від 21 липня.
Варто відзначити, що раніше у четвер віце-прем'єр Сергій Тігіпко заявив, що приватизація «Луганськтепловозу» була проведена з порушеннями, і, швидше за все, її буде скасовано у судовому порядку.
«Підприємство приватизовано з порушеннями, і під час приватизації були всі ознаки корупції. Треба було допускати до конкурсу всіх учасників. Через вилучення групи «Приват» увечері напередодні продажу країна просто втратили гроші. Виставивши меншу у перерахунку на долари ціну заводу у порівнянні з попередньою приватизацією, не зробивши жодного кроку в аукціоні, ми не могли гірше розпочати роботу ФДМ. Зараз помилки треба виправляти», - заявив він.
За матеріалами «Украинской правды»