ЗМІ стало відомо, з якої причини платіжну систему TYME позбавили ліцензії

Поділитися
ЗМІ стало відомо, з якої причини платіжну систему TYME позбавили ліцензії
Платіжну систему багато що пов'язувало з РФ.

Міжнародна платіжна система TYME, яку 14 червня Національний банк України позбавив реєстрації, працювала з російською системою Contact, включеної в санкційний список РНБО. Так на сайті молдавського FinComBank TYME з Приватбанком числяться партнерами російської платіжної системи Contact. На сайті Contact зазначено, що надіслані з Росії гроші можна отримати в Україні 284 пунктах. Все це відділення Приватбанку. Посередником у цьому грошовому обороті виступає TYME. Про це пише FinClub.

"Ріднить Contact і TYME не тільки це. Власником російської системи є QIWI, яка раніше контролювала українську платіжну систему", - пише видання.

Але в 2016-му платіжна система Contact не потрапила в санкційні списки Ради Національної безпеки і оборони. В оновлених списках у травні цього року опинились три нові платіжні оператори: WebMoney, MoneyTo і Contact, якою управляє російський КІВІ Банк. Тоді ділові відносини з російською Contact стали заборонені.

"Як це виглядає технологічно? Є платіжна система в Росії, яка укладає договір з системою з нейтральної країни, приміром, з Грузії. Вона в свою чергу укладає договір з українською системою, стаючи посередником. За договором операції йдуть від посередника з нейтральної країни, а насправді ініціюються в Росії", – розповів співрозмовник FinClub про те, як TYME могла працювати з російською компанією.

Інформація про те, що Contact працює в Україні через грузинську систему IntelExpress, з'явилася в ЗМІ ще в 2016 році, йдеться в повідомленні.

Повідомлялося, що Нацбанк скасував реєстрацію міжнародної платіжної системи TYME, платіжною організацією якої було ТОВ "ФК "ОМП-2013" (Київ). Причиною такого рішення НБУ стала співпраця компанії з російською платіжною системою.

2 травня РНБО ввів санкції щодо юридичних та фізичних осіб, пов'язаних з російською агресією проти України, а також щодо яких уряди США та країн ЄС застосували відповідні рішення.

У санкційний список потрапили особи, причетні до збройної агресії проти України, організації так званих "виборів президента РФ" в окупованому Криму, незаконного утримання українських громадян на території РФ і кібератак, а також депутати Державної Думи і члени Ради Федерації РФ.

24 травня 2018 року опубліковано оновлений список осіб, які потрапили під персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі