ЗМІ: Недобросовісні фермери загрожують існуванню аграрних розписок – свідомо не виконують умови і захищаються судами

Поділитися
ЗМІ: Недобросовісні фермери загрожують існуванню аграрних розписок – свідомо не виконують умови і захищаються судами © unsplash/noahbuscher
А перелік справ становить понад 300 сторінок

Досить часто недобросовісні українські виробники шукають будь-які можливості уникнути відповідальності за аграрними розписками. В тому числі користуючись пунктом про форсмажорні обставини, компанії просто купують собі фальшиві довідки про втрату урожаю. Про це йдеться в матеріалі «Аграрні розписки: як міжнародні інвестори зазнали збитків на 25 мільйонів» інтернет-видання «Цензор».

Як йдеться в розслідуванні, «навіть побіжне ознайомлення з реєстром судових рішень вказує, що аграрні розписки оскаржуються сторонами постійно. А перелік справ становить понад 300 сторінок».

Як приклад видання розслідує історію вінницького фермера Леоніда Повха, який протягом 2021 року через суди спромігся скасувати агарні розписки і нанести шкоду міжнародній компанії «Адама Україна» в розмірі 25 млн. гривень.

У 2020 році компанія поставила вінницькій ФГ «Україна» засоби захисту рослин і паралельно уклала з ним договори на постачання 8 800 тон кукурудзи за фіксованою ціною, але на момент поставок ціна на кукурудзу помітно зросла і фермер почав відмовлятися поставляти товар, - розповіли в «Адама Україна».

«Відтак, у ФГ «Україна» замість поставити товар у визначений документами термін стали розповідати, що через погані погодні умови вони втратили частину урожаю та знайшли підтримку в судах. В результаті міжнародна компанія зазнала понад 25 мільйонів збитків, не отримала кукурудзу і їй не повернули навіть 17 мільйонів передоплати», - йдеться в розслідуванні.

«Якщо недобросовісні фермери зможуть нівелювати цей інструмент через недобросовісні суди, згаданий ефективний механізм буде швидко нівельований і стане нецікавим кредиторам. А міжнародні компанії отримають 141 привід обійти десятою дорогою Україну та її інвестиційних няньок. Це вдарить по адекватним і доброчесним фермерам і закриє їм доступ до фінансових інструментів – а значить негативно вплине на розвиток середнього та малого аграрного бізнесу», - резюмує автор матеріалу.

Тому, аграрна розписка як альтернативний інструмент залучення коштів на аграрному ринку може стати нецікавим кредиторами, якщо недобросовісні фермери зможуть нівелювати цей інструмент через суди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі