Сьогодні колегія суддів Вищого антикорупційного суду оголосила вирок фігурантам "справи "Охматдиту" колишній очільниці ДП "Укрмедпроектбуд" та колишньому керівнику генпідрядника. Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
За повідомленням САП, фігурантів справи «визнано винуватими у зловживаннях під час проведення закупівлі інженерного та технічного обладнання при будівництві сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», що завдали понад 30 млн гривень збитків».
Колишній директорці держпідприємства Ірині Коваль призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посаду керівника суб’єкта підприємництва, у статутному капіталі якого є частка державної або комунальної власності , на строк три роки, зі штрафом 12 750 грн.
«Генпідрядника визнано винуватим та засуджено до 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посаду керівника суб’єкта господарювання, на строк три роки, зі штрафом 10 200 грн», - додають в САП.
Також суд стягнув з фігурантів справи шкоду, завдану їхніми кримінально протиправними діяннями у сумі понад 30 млн грн.
«5 років і 30 млн компенсацій за те, що крала на онкохворих дітках присудив сьогодні Вищий антикорупційний суд Ірині Коваль. Саме вона, будучи керівником ДП «Укрмедпроектбуд» крала на обладнанні і побудові Охмадиту. Я писала про це сотні статей, оббила пороги багатьох кабінетів, але найкращим і найефективнішим, що сталося - було створення антикорупційного суду, який ми придумали у мене на кухні) а потім дружно за 2 роки втілили тоді, як здавалося крейзі задум, а насправді ефективний інструмент досягнення справедливості. Сподіваюся пані Ірині кожен з тих 5 років на нарах снитимуться маленькі дітки після хіміотерапіі чи операцій, в яких вона вкрала шанс на життя», - так прокоментувала рішення суду народна депутатка України та антикорупційна активістка Олександра Устінова.
За даними НАБУ, у 2013 році посадовці «Укрмедпроектбуд» сфабрикували документи, які нібито підтверджували постачання інженерного та технічного обладнання для нового корпусу лікарні «Охматдит». Насправді ж ніякого постачання не відбулось і на зберігання його не передавали. Однак кошти за поставлене виключно «на папері» обладнання підприємство-генпідрядник отримав. Внаслідок таких дій державним інтересам завдано шкоди на понад 30 млн грн.