Зіткнувшись із жорстокою кліматичною математикою, США роблять мільярдні ставки на пряме захоплення СО2 – Reuters

Поділитися
Зіткнувшись із жорстокою кліматичною математикою, США роблять мільярдні ставки на пряме захоплення СО2 – Reuters © Hi-news.ru
Уряд США запропонував безпрецедентну суму на розвиток технології вловлювання вуглецю.

Світ не в змозі скоротити викиди вуглецю досить швидко, щоб уникнути катастрофічної зміни клімату, і це дає життя технології уловлювання двоокису вуглецю з повітря (DAC), пише Reuters.

Уряд США запропонував 3,5 мільярда доларів у вигляді грантів на будівництво заводів, які уловлюватимуть і постійно зберігатимуть цей газ (найбільша у світі спроба зупинити зміну клімату за допомогою технології прямого вловлювання вуглекислого газу) і розширив податковий кредит до 180 доларів за тонну, щоб підтримати технологію, що розвивається.

Задіяні суми перевищують фінансування, доступне в інших регіонах, наприклад, у Великій Британії, яка зобов'язалася виділити до $124 мільйона на дослідження та розробку технології. За оцінками Boston Consulting Group, це можна порівняти з 12 мільярдами доларів федеральних витрат на стимулювання попиту на персональні та комерційні електромобілі.

Хоча прийом заявок на фінансування американського центру DAC завершився 13 березня, уряд та деякі компанії ще не повністю розкрили деталі заявок. Міністерство енергетики розраховує оголосити заявки, які перемогли, цього літа.

За оцінками вчених ООН, для досягнення мети обмеження глобального потепління на рівні 1,5 градусів Цельсія необхідно щорічно видаляти з атмосфери мільярди тонн вуглецю. Хоча значна частина цього обсягу буде досягнута за рахунок природних рішень, таких як посадка більшої кількості дерев або підвищення здатності ґрунту зв'язувати вуглець, постійне видалення вуглецю, таке як DAC, також буде необхідно.

Найбільший завод у світі з відкачування СО2, розташований в Ісландії, вловлює всього 4 тисячі тонн на рік, витрати високі, кадровий резерв не сформований, а корпоративні покупці кредитів в основному залишаються осторонь. Роль нафтових компаній у цій сфері також викликає питання, а розробники мають заручитися підтримкою хабів з боку громад, які часто страждають від великих енергетичних проектів.

Уряд США заявив, що хоче підтримати чотири хаби, а інтерв'ю з більш ніж 20 представниками штатів, федеральної влади, компаній та інвесторів показують, що в першому раунді було подано не менше дев'яти заявок, причому два великі проекти Occidental Petroleum також розглядаються як сильні претенденти.

Серед найбільш активних компаній - швейцарська компанія Climeworks, яка на сьогодні залучила понад 800 мільйонів доларів США та підтримується сінгапурським суверенним інвестором GIC.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі