Журналісти з'ясували, як білоруська деревина в обхід санкцій потрапляє в ЄС

Документ
Поділитися
Журналісти з'ясували, як білоруська деревина в обхід санкцій потрапляє в ЄС
Та чому за останні роки у рази зріс імпорт до Польщі з безлісого Казахстану.

Білоруська деревина, на яку Євросоюз наклав санкції у березні 2022 року, потрапляє на ринок ЄС через Польщу за підробними документами. Про це йдеться у дослідженні журналістів «Білоруського розслідувального центру» редакції Радіо Свобода «Схеми» та видання Gazeta Wyborcza.

У Польській торгово-промисловій палаті деревообробної промисловості звернули увагу на зростання імпорту деревини з Казахстану  - протягом 2022-2023 років деревини з цієї країни ввезли на рекордні майже 126 мільйонів євро. Як припустив представник польського відомства Петро Гарстка, це може свідчити про обхід санкцій з боку Росії та Білорусі.

Журналісти дослідили один з контрактів на майже мільйон євро між казахстанською компанією Nurr-electro та одержувачем – польською компанією PLRBL, а також дані щодо специфікації товару та митні декларації, одна з яких датована січнем 2023 р. Як з'ясувалося, печатки Міністерства фінансів Казахстану на декларації про вивіз деревини із Казахстану виявились підробкою. Журналісти також не знайшли такої поставки в базі експорту Казахстану.

https://www.radiosvoboda.org

В той же час, представник білоруської компанії «Галлардо», яка фігурує в угоді як перевізник, підтвердив, що деревину завантажили в Білорусі, а не в Казахстані. Він також додав, що відвантаження відбувалось зі складів білоруського підприємства «СО РБЛ», яке спеціалізується на розпилюванні, струганні та просочуванні деревини. Власником цієї компанії та головою польської PLRBL, яка нібито отримала казахстанську деревину, - є білорус Олег Янович.

Журналісти звернулись з питанням обходу санкції до польського МЗС, Митної служби. Міністерство внутрішніх справ Польщі розпочало перевірку за вказанами фактами.

Раніше ZN.UA вже писало про те, як нині діючі санкції, запроваджені ЄС, забороняють імпорт деревини з Білорусі, але от дерев'яні меблі, целюлозу, папір імпортувати можна скільки завгодно. Як показало розслідування Earthsight, найбільші європейські меблеві ритейлери і надалі закуповують білоруські меблі, попри все. Докладніше про це читайте в статті Віктора Конева "Дерев'яне вікно в Європу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі