Житлове питання: які зміни планує Мінінфраструктури

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Житлове питання: які зміни планує Мінінфраструктури © freepik/wirestock
Законодавство потребує суттєвих змін.

Вирішення проблеми забезпечення громадян житлом через побудову нової рамки соціально справедливої та економічно ефективної державної житлової політики потребує докорінного перегляду норм житлового законодавства. Адже чинний сьогодні Житловий кодекс було розроблено ще 1983 року. Тож Мінінфраструктури наразі — на фініші розроблення проєкту Закону України «Про основні засади житлової політики». Про це пише Сергій Комнатний, доктор юридичних наук, почесний президент ГО Housing Ukraine, у статті – «Нова житлова політика без черг і пільг: одному дістанеться соціальне житло, іншому — службове, а комусь — іпотека».

За його словами, сучасна європейська практика свідчить, що держава має створити умови, за яких кожна особа залежно від фінансового становища та потреб зможе вирішити своє житлове питання. Тому необхідно замінити застарілі норми Житлового кодексу новим законом, що визначить загальні засади державної житлової політики, яка будуватиметься на основі потреб громадян із урахуванням необхідності розвитку територій.

Проєкт нового закону визначає основні засади житлової політики.

Першочерговий блок завдань, які має вирішити проєкт, — облік житла та визначення потреби у формуванні відповідних житлових фондів.

Другим блоком є цифровізація всіх процесів, що відбуваються під час вирішення житлового питання. Це забезпечить їх відкритість і прозорість. 

Третій блок — це механізми вирішення громадянами житлового питання. Передусім для житла, що належить до державного житлового фонду та житлового фонду територіальних громад, має існувати заборона щодо його приватизації, викупу, передачі в суборенду тощо. Особливості можуть бути передбачені для житлових фондів, які формуються на підставі відповідних міжнародних угод і завдяки міжнародній технічній допомозі.

Четвертий блок завдань, які має врегулювати законопроєкт, — це питання гарантій та захисту права на житло, зокрема захисту громадян від незаконного виселення. А також питання повернення самовільно зайнятого житла й порядок здійснення контролю у сфері захисту права на житло.

З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі