Президент України Володимир Зеленський має намір накласти вето на ухвалений Верховною радою у січні податковий закон № 1210 зі своїми пропозиціями, розповів на онлайн-конференції заявив уповноважений президента з земельних питань Роман Лещенко, передає "Інтерфакс-Україна".
"На законопроєкт №1210 буде накладено вето з пропозиціями і зауваженнями президента. Виходячи з цього "соєві правки" з точки зору реалізації цього законопроєкту - питання знято", - наголосив він.
За його словами, на сьогодні є розуміння і підтримка з питання скасування "соєвих правок" з боку аграрного комітету Ради і уряду, і в планах піти по шляху ухвалення депутатського законопроєкту авторства "слуги народу" Олега Тарасова.
"Наприкінці травня Верховна Рада переходить в штатний режим роботи, ми проведемо додаткові консультації з депутатськими групами, думаю, в разі активної роботи упродовж календарного місяця ми закриємо це питання, оскільки було публічна обіцянка президента щодо "соєвих поправок", - зазначив уповноважений президента.
Він додав - якщо законопроєкт буде прийнятий, то вступить в силу з моменту опублікування.
У свою чергу голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев допускає можливість ветування даного законопроєкту.
Закон містить норми щодо впровадження плану BEPS щодо відмивання доходів, що значилося серед попередніх умов укладення угоди з Міжнародним валютним фондом.
За словами Гетьманцева, Рада не зможе прийняти законопроєкт про BEPS в оперативному режимі в разі ветування закону 1210.
Водночас заступник керівника Офісу президента України Юлія Ковалів заявила в коментарі "Інтерфакс-Україна", що закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві (№1210) набуде чинності найближчим часом.
"Ухвалений парламентом законопроект дасть змогу продовжити реформування Державної податкової служби шляхом перетворення її на єдину юридичну особу та підвищення прозорості її діяльності. Крім того, законопроект містить низку важливих норм, спрямованих на вдосконалення системи адміністрування податків, передбачає імплементацію положень плану BEPS з боротьби з розмиванням податкової бази, розширює інвестиційні стимули шляхом введення прискореної амортизації тощо", - зазначила вона.
Ковалів наголосила, що виклики для бізнесу, пов'язані з пандемією COVID-19, потребують відповіді і від фіскальних органів.
"У найкоротші терміни планується внесення до парламенту законодавчих ініціатив, спрямованих на спрощення адміністрування податків, врегулювання термінів впровадження нових фіскальних інструментів, виходячи з економічної ситуації, пов'язаної з карантинними обмеженнями в Україні та світі, посилення прозорості та підзвітності діяльності податкової служби і зменшення розмірів штрафів", - додала вона.
16 січня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві. За законопроєкт № 1210 проголосували 283 депутати.
Серед іншого закон враховує поправку про підвищення річних лімітів для фізичних осіб-підприємців (ФОП) 1-3 груп до 1 млн грн, 5 млн грн і 7 млн грн.
Детальніше про вдосконалення спрощеної системи оподаткування в Україні читайте у матеріалі Володимира Дубровського "Спрощенка: не знищувати, але вдосконалити" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".