Зеленський про "Північний потік-2": Геополітичне питання, посилює РФ і послаблює Європу

Поділитися
Зеленський про Зеленський про рішення Данії: Наш уряд був готовий до цього © president.gov.ua
Вчора Данія дозволила будівництво російського газопроводу.

Проєкт "Північний потік-2" посилює Російську Федерацію і послаблює країни Європи, заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції з генсекретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Києві. Як раніше повідомлялося, Данія дозволила будівництво російського газопроводу на своїй території.

"Це питання не тільки енергетичної безпеки, це питання геополітичне, тому я вам скажу відверто, що це посилює Росію і послаблює Європу. Це моя точка зору, і не тільки моя, але і нашого уряду, - сказав Зеленський. - Ми розуміли, що так може статися... Зі свого боку скажу, що і я особисто, і наш уряд були готові до такого рішення. Ми готові".

У середу, 30 жовтня, Датське енергетичне агентство видало дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" у винятковій економічній зоні країни. Магістраль пройде на південний схід від острова Борнхольм. Процес отримання заявки в данській юрисдикції тягнувся з квітня 2017 року. В останніх чотирьох юрисдикціях вже практично побудована траса магістралі. Трубоукладку завершили у водах Росії, Фінляндії та Швеції, а також більшу частину – у водах Німеччини.

15 квітня Рада ЄС затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2". Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Про перешкоди для будівництва російського газопроводу та позицію Данії читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому". На нові подробиці чекайте у новому випуску "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі