Зеленський попросив у МВФ більше грошей для України через коронавірус

Поділитися
Зеленський попросив у МВФ більше грошей для України через коронавірус COVID-19 та карантинні заходи серйозно вдарять по економіці. У поточній ситуації Україна особливо потребує макрофінансової допомоги МВФ © maxxyustas / Depositphotos
Володимир Зеленський і Крісталіна Георгієва обговорили продовження співпраці України з МВФ.

Президент Володимир Зеленський у ході телефонної розмови обговорив із директором-розпорядником МВФ Кристаліною Георгієвою продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Серед іншого, співрозмовники говорили про збільшення обсягів макрофінансової допомоги Україні в умовах боротьби з розповсюдженням коронавіруса SARS-CoV-2, повідомила пресслужба глави держави в неділю ввечері, 22 березня.

"Ми обговорили збільшення суми підтримки України з боку Фонду під час великих викликів для економіки, пов'язаних зі світовою пандемією. Україна усвідомлює, що сьогодні потрібно діяти активно і швидко, щоб мінімізувати негативний вплив пандемії та пов'язаних із нею обмежень на економіку і добробут громадян", - заявив Зеленський за підсумками бесіди з Георгієвою.

Директор МВФ, у свою чергу, констатувала, що Україна зіткнулася з серйозними викликами, висловила підтримку країні і назвала розмову з президентом "конструктивною".

Зеленський і Георгієва обговорили фінансово-економічну ситуацію в Україні, вплив на неї епідемії COVID-19 і запроваджених урядом карантинних заходів. Президент поінформував директора-розпорядника про стан речей в країні та заходи, спрямовані на запобігання поширенню захворювання.

У ході бесіди піднімалося питання розширення співпраці України та МВФ і кроки щодо імплементації програми, а також продовження необхідних Україні реформ.

На початку березня МВФ повідомив про намір виділити 50 млрд доларів країнам із низькими доходами і економіками, що розвиваються, на боротьбу з коронавірусом. А директор-розпорядник Фонду Крісталіна Георгієва заявила про готовність МВФ мобілізувати 1 трлн доларів на кредити для надання допомоги країнам у подоланні пандемії та її наслідків.

17 лютого 2019 року завершилася дія попередньої програми співпраці між Україною та МВФ у рамках механізму stand-by. Вона була затверджена 18 грудня 2018 року в обсязі - SDR2,8 млрд ($ 3,9 млрд), але Україна змогла отримати по ній лише перший транш SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд). Потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів, однак у зв'язку зі зміною президента та уряду країни після виборів було вирішено розпочати розробку нової програми співпраці.

МВФ відзначає прогрес України у проведенні реформ, але очікує виконання раніше погоджених заходів для затвердження радою директорів Фонду нової програми макрофінансування EFF на $ 5,5 млрд. П'ятьма основними фокусами нової програми є: посилення верховенства права; боротьба з корупцією; підвищення конкуренції, відкриття ринків і зниження ролі олігархів; посилення гарантій незалежності Нацбанку і стабільна фіскальна політика.

Одна з ключових вимог МВФ - неможливість повернення націоналізованого "Приватбанку" колишнім власникам.

МВФ свідомо намагаються переконати, що в Україні – хаос. І робить це одна людина виключно у своїх інтересах. Докладніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Велика гра і маленька помста" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі