За станом на 1 березня, загальний збиток по системі українських банків склав 2 мільярди гривень. Такі дані у середу, 23 березня, повідомив Національний банк України.
При цьому, у лютому збиток складав 1,1 мільярди гривень. Майже весь збиток був сформований одним банком.
Доходи банків у січні-лютому склали 24,8, витрати – 26,8 мільярдів гривень. Таким чином, у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, доходи українських банків знизили на 46, 9%, витрати – майже на 50%.
В Україні функціонують 113 банків.
У НБУ відзначають, що номінальне зниження показників доходів і витрат банківської системи відбулося на тлі високої порівняльної бази минулого року, обумовленої істотним зниженням курсу гривні по відношенню до іноземних валют у лютому 2015 року.
Раніше Нацбанк повідомив, що у січні збиток українських банків досяг 1,5 мільярдів гривень. Кількість діючих банків становила 117 установ.
Як повідомлялося, збиток банків України в 2015 році склав 66,6 млрд грн (без обліку неплатоспроможних), тоді як в 2014 році цей показник становив 33,1 млрд грн. При цьому 71 банк завершив рік з прибутком, загальна сума якої склала 5,2 млрд грн.
Голова правління "Ощадбанку" Андрій Пишний вважає чинну українську банківську систему витратною та неефективною. За його словами, капіталізація всієї банківської системи зараз складає всього чотири мільярди, кредитний портфель - 67 млрд дол., тоді як в Польщі - 225 млрд.
Читайте повне інтерв'ю Юрія Сколотяного і Юлії Самаевой з Андрієм Пишним "Моя відповідь коротка: напартачив - зобов'язаний відповідати" у свіжому випуску "Дзеркала тижня. Україна".