Збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги: скільки разів відкладали рішення

Поділитися
Мораторій 2022 року на здорожчення комунальних послуг стосувався лише тарифів на газ, опалення і гарячу воду,  про тарифи на холодну воду і вивіз сміття мови не було.

В Україні штучно обмежили зростання тарифів на житлово-побутові послуги, вірогідно, вдаючись до тиску на фахівців Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Про це пише у статті для ZN.UA Олександр Сергієнко «Чи зростуть тарифи в 2024 році? Або чому за одного заплатять усі?». 30 січня 2024 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив: «Усі тарифи до кінця опалювального сезону, як ми і обіцяли, залишаться абсолютно незмінними». Однак мораторій 2022 року на підвищення цін на комунальні послуги стосувався лише тарифів на газ та опалення разом із гарячою водою, про решту послуг мови не було. Проте Кабінет міністрів і Володимир Зеленський наклали неформальний, але дієвий «авторитетний» мораторій на зростання тарифів, зокрема, на воду.

«Традиційно НКРЕКП щороку в грудні підвищувала тарифи для водоканалів України на наступний рік. В основі змін лежали три компоненти, які виступали об’єктивними зовнішніми факторами, незалежними від водоканалів. Це зростання мінімальної зарплати, яке змінює всю тарифну сітку; вартості електроенергії, що відбувається для бізнесу перманентно, та вартості хімреагентів для очищення води, які є переважно імпортними», - пише автор.

Таке підвищення відбулося й 27 грудня 2022 року — НКРЕКП збільшила тариф у середньому на 30%, однак через три дні, 30 грудня, комісія скасувала власне рішення і відправила проєкт постанови «на доопрацювання». Другу спробу підняти ціни на воду Нацкомісія здійснила «після тривалих консультацій» через пів року, 29 червня 2023-го. Згідно з цим рішенням тарифи на послуги 34 водоканалів з 1 липня 2023 року мали зрости в середньому на 32%. Однак 3 липня комісія знову скасувала власне рішення. Нацкомісія зібралася ухвалити рішення щодо тарифів для 14 водоканалів на засіданні 6 лютого, натомість під час самого засідання члени органу перенесли розгляд цього питання на невизначений термін.

У підсумку за ці відкладені рішення заплатять всі споживачі житлово-комунальних послуг, причому ціна буде вищою, ніж за вчасно збільшеним тарифом на воду.

Раніше ми писали про те, що уряд дозволив відключати світло побутовим споживачам, які систематично не сплачують платіжки та накопичили борги. При цьому у Міністерстві енергетики запевнили, що питання підвищення тарифів на електричну енергію немає взагалі на порядку денному – і з огляду на це, не обговорюються ані можливі дати, ані ціни.

А більше про те, чому попри війну, українці зобов’язані оплачувати комунальні послуги читайте в статті Олександра Сергієнка «Чи зростуть тарифи в 2024 році? Або чому за одного заплатять усі?» для сайта ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі