Збільшення податків з 1 жовтня: на скільки роботодавцям потрібно збільшити зарплати

Поділитися
Щоб зарплата "на руки" не змінилася, роботодавці повинні збільшити зарплати до нарахування. 

Починаючи з жовтня з зарплати працівників (за жовтень) будуть утримуватися не 19,5%, а вже 23% (18% податок на доходи фізосіб (ПДФО) та 5% військового збору (ВЗ). Наразі відповідний закон прийнято в першому читанні, але незалежно від дати його прийняття у другому читанні його норми будуть діяти з 1 жовтня поточного року. Про це попередило видання Дебіт-Кредит. 

Крім того, ставка ВЗ у 5% буде стосуватися всіх видів доходів фізосіб, які виплачуються (надаються) податковими агентами.

Тому, для того щоб зберегти поточний рівень виплат «на руки» роботодавцям доведеться збільшувати на 3,5% розмір зарплати до нарахування.

Нюанси

Окреме питання щодо початку застосування нової ставки ВЗ. Якщо щодо самозайнятих осіб все зрозуміло, то для податкових агентів конкретики зараз мало. В законопроєкті зазначається: «Доходи платників військового збору – осіб, визначених пунктом 162.1 ПКУ, нараховані за наслідками податкових періодів до набрання чинності цим Законом, оподатковуються за ставкою військового збору, що діяла до набрання чинності цим Законом, незалежно від дати їх фактичної виплати (надання)».

Як цю норму тлумачитимуть податківці наразі невідомо.

Скоріш за все, законотворці мали на увазі, що, наприклад, зарплата, нарахована за вересень, має оподатковуватися ще ВЗ за ставкою 1,5% незалежно від її виплати у жовтні.

Зміни у звітності. У IV кварталі 2024 року змін у звітності не буде. Хоча в бухгалтерські програми доведеться ввести нову ставку ВЗ.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі