Збільшений бюджет агросектору не компенсує виробникам збитків від втрати спецрежиму ПДВ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Збільшений бюджет агросектору не компенсує виробникам збитків від втрати спецрежиму ПДВ Українські аграрії можуть не розраховувати на серйозну фінансову підтримку від держави © gazeta.zn.ua
Кошти, передбачені на пряму підтримку аграріїв, в розрахунку на гектар ріллі становлять менш ніж 10 доларів.

Маніпуляції окремих бізнесменів і чиновників зі спецрежимом ПДВ для підприємств АПК призвели до того, що аграрії втратили його остаточно, а збільшений до 5,5 млрд бюджет агросектору на 2017 рік не покриє виробникам втрат від його скасування, які оцінюються в 20-26 млрд грн.

Про це у своєму матеріалі для DT.UA пише Володимир Чопенко. За його словами, спецрежим ПДВ скасували через небажання і нездатність чиновників модернізувати цей цінний фінансовий інструмент, очистивши його від пристосуванців і надавши тим виробникам, які його потребують. Замість цього, введено пряме дотування підприємств АПК.

Заради реалізації однієї бюджетної програми "Фінансова підтримка сільськогосподарських виробників" уряд затвердив дві постанови і розпорядження, але затверджений порядок розподілу бюджетної дотації не влаштував частину галузевих асоціацій, яка підіграє однією з галузей АПК – птахівництву.

Як розповів в інтерв'ю DT.UA голова Комітету підприємців АПК Торгово-промислової палати України Олег Юхновський, незадоволені вимагають від міністра внести зміни у порядок розподілу бюджетної дотації, наполягаючи, що базою для розрахунків розміру дотації повинна слугувати не сума сплаченого ПДВ за всіма видами діяльності, а різниця між податковими зобов'язаннями і податковим кредитом за дотаційним видами діяльності.

При цьому, та порядок розподілу бюджетної дотації, і пропозиції окремих об'єднань активістів суперечать ст. 20 прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік".

"Цитую: "Установити, що у 2017 році розподіл бюджетної дотації… здійснюється з урахуванням такого критерію: пропорційно сумі вартості реалізованої сільськогосподарським товаровиробником сільськогосподарської продукції". Зрозуміло, що такі маніпуляції спрямовані на змінусуми дотацій в окремих галузях АПК", - вказує Юхновський.

Фахівець зазначає, що на його пам'яті в практиці сучасної України ще не було випадків, коли для реалізації однієї бюджетної програми уряд приймав дві постанови, а мільярдні суми коштів розподілялися не державним бюджетом, а розпорядженням Кабміну.

Читайте також: Мінагропрод оцінив втрати від мораторію на продаж землі в 43 млрд доларів за 13 років

Юхновський також зазначає, що кошти, передбачені на пряму підтримку сільгоспвиробників, в розрахунку на гектар ріллі становлять менше 10 доларів.

"Таку мізерію сором навіть порівнювати із розміром дотацій у наших найближчих сусідів. Тому намарне говорити, що вони істотно вплинуть на фінансово-економічний стан виробників", - уклав він.

Детальніше про колізії збиткового для аграріїв бюджетно-податкового кодексу читайте в матеріалі Володимира Чопенка "Аграрне бездоріжжя" у тижневину "Дзеркало тижня. Украна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі