Завтра держава може втратити всі активи "Укрнафти" на користь групи "Приват"

Поділитися
Завтра держава може втратити всі активи © Цензор.нет
У "Нафтогазі України" наполягають, що зацікавлені саме ​​у виході бізнесмена Ігоря Коломойського з акціонерів "Укрнафти". Водночас, існує й дещо інше бачення подій.

На 17 лютого призначені позачергові збори АТ "Укрнафта", на якому може стартувати процес розподілу компанії між "Нафтогазом" та групою "Приват" Ігоря Коломойського. Відповідний порядок денний оприлюднений на сайті компанії.

При цьому, джерела повідомляють кілька варіантів подальшого розвитку подій: від передачі державою контролю над усіма нафтовими активами трьом кіпрським компаніям, що пов'язані з Ігорем Коломойським, Ігорем Палицею та Геннадієм Боголюбовим, до спроби згодом викупити ці активи та позбутися впливу Коломойського на "Укрнафту".

Так, сама "Укрнафта" повідомляє, що 17 лютого майно компанії планують передати до статутного капіталу новоствореної компанії "Нафто-Актив", єдиним акціонером якої буде сама "Укрнафта".

У цей же день частки "Нафто-Актив" у розмірі 34%, 34% і 32% будуть передані (продані) кіпрським компаніям, відповідно - Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited і - Bordo Management Limited.

Зазначається, що дана угода буде укладена у рамках мирової угоди у справі № 910/3660/18, що розглядалася у Господарському суді міста Києва. Позивачем у даній справі виступала "Укрнафти", яка позивалася до "Нафтогазу" (материнської компанії "Укрнафти") "про стягнення безпідставно набутого майна", а саме - 9,07 млрд куб м газу, видобутого в 2007-2013 роках.

Надалі "Укрнафта" протягом року збирається викупити свої акції у міноритарних акціонерів та анулює їх. Таким чином, держава має на меті повернути "Укрнафту" у свою власність та позбутися впливу на неї Ігоря Коломойського та його партнерів. Принаймні, у "Нафтогазі України" наполягають, що зацікавлені саме ​​у виході бізнесмена Ігоря Коломойського з акціонерів "Укрнафти".

Водночас, існує й дещо інше бачення подій.

Так, видання "Наші гроші" звертає увагу на той дивний факт, що свого часу "Укрнафта" сама відмовлялась брати оплату за газ, що коштував в районі $0,1 за кубометр. А зараз захотіла отримати не гроші, а сам газ, який коштує вже у десять разів дорожче – до $1 за кубометр.

"Під прикриттям війни та марафону Президента вже завтра Ігор Коломойський стане найбагатшим олігархом України. Наші Гроші знайшли напівтаємне оголошення про збирання акціонерів державної Укрнафти, яку віддадуть олігарху. Ціна питання не менше 9 млрд. доларів і повна монополія на всю нафту в країні. Недарма вчора ви читали інтерв'ю Коломойського, де він каже, що Укрнафту йому хочуть віддати самі, він не просив. Виходить, це подарунок зеленого олігарху?", - зазначає видання.

Крім того, як звертає увагу громадська організація "Ліга антитрасту", низка стратегічно важливих питань залишаються без відповіді з боку держави.

"Яка вартість майна, що передадуть до статутного капіталу "Нафто-Актив"? Що дістанеться Коломойському, а що залишать державі? Яка сума мирової угоди щодо спірного газу? Чи буде вигідний такий сценарій вирішення питання державі? Є сумніви", – зазначає експертка "Ліги антитрасту" Олена Поканєвич.

Вона також висловлює припущення, що угоди щодо набуття офшорами Коломойського часток у статутному капіталі "Нафта-Актив" ймовірно пройдуть поза увагою Антимонопольного комітету України.

"Адже навряд чи три кіпрські компанії підуть за дозволом на концентрацію в АМКУ. Це пояснюється просто. За даними YouControl, відсутні фізичні особи, які відповідають статусу бенефіціарів міноритарних акціонерів Укрнафти. Тобто, реальний власник цих компаній не має наміру себе офіційно розкривати, як і в багатьох інших його бізнесах, в тому числі "паливних". А що АМКУ? Все знає, але нічого не чує і нікого не бачить", - наголошує експертка.

У цьому контексті слід загадати, що держава справді не дуже активничає у вказаній справі. В архівах можна також знайти повідомлення, що ще в 2016 році НАБУ бралося вивчити роль Ігоря Коломойського у виникненні указаного боргу, внаслідок того, що спірний газ "Укрнафта" передала "Нафтогазу", який згодом продав його населенню за пільговими цінами. Проте, успішного для держави фіналу не вийшло й у цій справі.

Про те, що Коломойський використовує "спірні" 9 млрд кубометрів газу для того, щоб виторгувати у НАК "Нафтогаз України" найсмачніше від "Укрнафти", писала й ZN.UA. Як поділ спільного майна вдало збігся з непересічними успіхами олігарха в судах, і з приходом до "Нафтогазу" схильного до компромісів Юрія Вітренка, читайте в матеріалі Ігоря Москалевича - "Розлучення року: Як Коломойський ділить "Укрнафту" з НАК "Нафтогаз України"".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі