Національної антикорупційне бюро завершило досудове розслідування справи про привласнення 20 млн доларів "Ощадбанку" групою осіб за попередньою змовою. Рішення про достатність зібраних доказів Спеціалізована антикорупційна прокуратура ухвалила в п'ятницю, 13 грудня, повідомили прес-служби НАБУ і САП.
САП доручила детективам НАБУ повідомити стороні захисту про завершення розслідування і надати адвокатам підозрюваних доступ до матеріалів справи.
В якості підозрюваних у провадженні фігурують 13 осіб. Організатором злочинної схеми слідство вважає депутата Верховної Ради шостого-восьмого скликань, колишнього бенефіціарного власника групи компаній "Креатив" Станіслава Березкіна. Крім нього підозрюваними є:
- колишній директор департаменту корпоративного бізнесу "Ощадбанку" (зараз - заступник голови правління "Ощадбанку");-
- ексначальник управління проектного фінансування "Ощадбанку", який звільнився у 2015 році;
- ексначальниця відділу управління проектного фінансування "Ощадбанку" (зараз - керівниця цього управління);
- колишні бенефіціари групи компаній "Креатив";
- колишніх службові і посадові осіб підприємств, що входять до складу групи "Креатив";
- оцінювач.
Дії 12 підозрюваних кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Ексдепутату інкримінують ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 366 КК.
23 жовтня минулого року детективи НАБУ затримали та повідомили про підозру десяти посадовим особам АТ "Ощадбанк" та підприємств групи "Креатив", яких підозрюють у вчиненні корупційних злочинів та заволодінні 20 млн. дол. США державного банку. Зокрема, серед затриманих син депутата Березкіна Максим.
Також САП підготувала та передала в Генпрокуратуру подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт народного депутата України Станіслава Березкіна, який фігурує як організатор злочинної схеми.
Як зазначають слідчі, в період з 2013 по 2015 роки посадові особи компаній "Креатив", будучи в змові з високопоставленими службовцями державного банку, підробили необхідні документи, за якими отримали кредит в розмірі $ 20 мільйонів нібито для "купівлі насіння соняшнику".
Отримавши кредит, власники "Креатива" вивели державні гроші на рахунки компаній- "прокладок", зареєстрованих в Белізі і Швейцарії, після чого за рахунок цих грошей оплатили покупку корпоративних прав компаній, які мають цінних нерухомим майном.