Затверджений МОЗ механізм ціноутворення на інсуліни підвищить бюджетні витрати на їх закупівлю

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Затверджений МОЗ механізм ціноутворення на інсуліни підвищить бюджетні витрати на їх закупівлю Референтні ціни можуть привести не до здешевлення, а до подорожчання інсулінів © saydiabetu.net
Середня референтна ціна даних препаратів на 28,5% перевищує нинішню середню закупівельну та на 25,8% - нинішню середню ціну їх тендерних закупівель.

Завдяки затвердженому Міністерством охорони здоров'я окремому механізму визначення референтної вартості для інсулінів, деякі іноземні виробники зможуть значно підвищити вартість своїх препаратів в Україні, в той час як інші отримають перевагу за рахунок більш низької закупівельної вартості.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва, посилаючись на дані дослідження ринку "PharmXplorer" /"Фармстандарт" компанії " Proxima Research, опубліковані тижневиком "Аптека".

"Аналітики тижневика "Аптека" на підставі даних системи дослідження ринку PharmXplorer/"Фармстандарт" компанії Proxima Research проаналізували реєстр референтних цін на інсуліни. Результати неоднозначні: для вітчизняних препаратів різниця між задекларованою та референтною вартістю тримається в межах 30%, а от для більшості препаратів іноземного виробництва коливається від 4 до 137%, тобто деякі іноземні виробники, завдяки затвердженому механізму, зможуть підвищити вартість препаратів, а інші одержать перевагу на ринку, завдяки нижчій закупівельній вартості", - зазначає автор.

При цьому, Самаєва вказує, що середня референтна ціна перевищує середню закупівельну майже на третину.

"Але ще цікавіші інші отримані цифри: середня референтна ціна на 28,5% перевищує нинішню середньозважену закупівельну та на 25,8% - нинішню середню ціну тендерних закупівель інсулінів. Тобто в результаті зниження ціни на інсуліни після такого реферування не відбудеться, зате бюджетні видатки на закупівлі цих препаратів гарантовано виростуть", - підсумовує автор.

Аналітик зазначає, що під кінець 2016 року МОЗ своїм наказом (№1264 від 21 листопада) затвердив окремий реєстр референтних цін на інсуліни.

"До постанови уряду про референтне ціноутворення цей документ не має жодного стосунку. Більш того, якщо в урядовому документі ціна визначається на підставі вартості препарату в п'яти країнах (Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії, Угорщині), то в наказі міністерства, який визначає вартість інсулінів, їх уже вісім (Болгарія, Молдова, Польща, Словаччина, Чехія, Латвія, Угорщина, Сербія). У чому логіка, за якими критеріями країни виключалися з одного документа та чому залишилися в іншому?", - задається питанням автор.

Самаєва також нагадала, що навколо закупівлі інсулінів роками діють схеми, на яких наживаються як чиновники центрального апарату, так і службовці на місцях.

Читайте також: Новий перелік основних лікарських засобів МОЗ охопив лише п'яту частину фармринку

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів ввів з 1 січня 2017 року так звані референтні (усереднені) ціни на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету і бронхіальної астми.

Детальніше про проблеми медичної реформи читайте в статті Юлії Самаєвої "Тщательней надо, ребята!" Або що не так з медичною реформою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі