Сьогодні, 23 липня, повідомляється, що підвищення мінімальної заробітної плати позначиться на рівні інфляції, безробіття, обліковій ставці, а також на показниках бюджету України.
Про це повідомив заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб, передає "Інтерфакс-Україна".
"Якщо змоделювати ситуацію і буде підвищення мінімальної зарплати, причому досить істотне, це буде впливати на макроекономічні показники, це буде впливати на показники бюджету, на інфляцію, на безробіття (…) і, відповідно, на реакцію НБУ з точки зору процентної ставки", – сказав Він на пресбрифінгу НБУ.
Фахівець уточнив, що при збереженні мінімальної заробітної плати на колишньому рівні (4, 723 тис. грн) інфляція збережеться в цільовому діапазоні (4-6%).
Він також зазначив, що у своєму базовому макропрогнозі правління НБУ не змінювало попередні припущення щодо зростання мінімальної зарплати, оскільки не бачило плани по підвищенню показника "на папері".
"В України був досвід 2017 року, коли підвищення мінімальної заробітної плати впливало на дефіцит державного бюджету, монетарну політику, рівень інфляції і так далі. Тобто потрібно розуміти, що це тільки частина рівняння - якщо ви підвищуєте мінімальну заробітну плату, це також змінює інші макроекономічні параметри", – додав він.
Президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабінету міністрів підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про попередній графік її підвищення: з 1 вересня цього року вона буде збільшена до 5 000 грн, з 1 січня 2021-го - до 6 000 грн, а з 1 липня 2021 року - до 6 500 грн.
Раніше повідомлялося, що Національний банк України, крім зростання міжнародних резервів, очікує поступового зростання інфляції до 4,7% за підсумками 2020 року.
Нагадаємо, НБУ поліпшив прогноз зростання міжнародних резервів в 2020 році з $25,3 млрд до $29,8 млрд, для порівняння у квітневому макропрогнозі він був на рівні $27,2 млрд.
Також правління Нацбанку залишило прогноз облікової ставки на 2020 рік з 7% до 6% річних з наступним її збільшенням у 2021 році до 6,5%. Попереднє зниження облікової ставки ще не повністю відбилося на вартості ресурсів на фінансових ринках.