Заплановане на 20:00 середи, 22 червня, засідання наглядової ради ПАТ "Укрнафта" не відбулося через відсутність кворуму, повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України".
На засідання не з'явився жоден представник міноритарних акціонерів. Призначений за квотою "Нафтогазу" Петро Столяр також був відсутній.
У той же час, голова правління "Укрнафти" Марк Роллінс о 22:00 залишив будівлю "Нафтогазу", де мало відбутися засідання наглядової ради.
"Зрив засідання наглядової ради робить неможливим проведення загальних зборів акціонерів, запланованого на 7 липня 2016 року. Наглядова рада мала схвалити необхідні рішення для проведення цього зібрання", – відзначили в прес-службі.
Крім того, залишилися несхваленими ключові умови для проведення незалежного експертного аналізу відносно дебіторської та кредиторської заборгованостей, сформованих у 2015 році.
"Нафтогаз України" наполягає, зокрема, на включенні до плану санації зобов'язання правління "Укрнафти" припинити дії, спрямовані на стягнення в натуральній формі 10,62 мільярдів кубометорв природного газу, який був спожитий населенням України впродовж 2006-2012 років, передбачивши розрахунки за такий газ "Нафтогазом" у грошовій формі.
Умови санації, запропоновані менеджментом "Укрнафти" з пропозиціями "Нафтогазу", покликані, згідно з повідомленням, зберегти найбільшу нафтовидобувну компанію України ліквідувати юридичні суперечності, які блокують залучення іноземних інвестицій, модернізацію виробництва і розвиток підприємства.
Наглядова рада в середу мала розглянути питання підготовки до досудової санації та до загальних зборів акціонерів.
Питання санації та переобрання членів наглядової ради загальні акціонери "Укрнафти" мають розглянути на загальних зборах 7 липня.
Як писав у статті для DT.UA експерт нафтового ринку Сергій Куюн, щоб поставити на "Укрнафті" жирний хрест, бракує малого - плану санації, написаного під Ігоря Коломойського (контролює близько 43% акцій компанії).
НАК "Нафтогаз України" і "Укрнафта" давно ведуть спір щодо приналежності газу, але остаточна домовленість досі не досягнута.
Так, 7 червня в НАК назвали "безпідставною" передачу "Укрнафті" судовим виконавцем спірних 2 млрд куб. м газу, нібито "вилученого" з підземних сховищ, що належать "Укртрансгазу".