Зарплати в Україні ростуть швидше, ніж до повномасштабного вторгнення Росії в Україну – експерт

Поділитися
Однак бізнес не витримує навантаження та йде "в тінь". 

В Україні зарплати впродовж року, який закінчується, зросли на 22%. Однак при цьому росли податки та витрати, а бізнес переходив "у тінь". Це певні загрози для наповнення держбюджету та економіки вцілому. Про це пише businessua.com з посиланням на експерта ринку праці Сергія Марченко.

За його словами, зарплати ростуть швидше, ніж у довоєнний час, коли середньорічне зростання зарплат становило 6-7%. Тобто украхнці мають більше можливостей заробляти. Однак більшість підприємств не збільшили виробництво, хоча змушені платити вищі зарплати. Як результат, частина малого і середнього бізнесу або закривається, або йде в тінь. Це скорочує надходження до бюджету.

Підвищення податків у воєнний час ще більше ускладнює ситуацію для бізнесу. Це знову штовхає бізнес в тінь, щоб вижити. 

"Через підвищення податків легальний бізнес іде в тінь, наймаючи людей, які не сплачують податки", – зазначає Марченко.

Зараз в Україні офіційно працює близько 9 мільйонів людей. Це майже вдвічі менше, ніж до анексії Криму та окупації частини Донбасу. Значна кількість громадян, які працюють, роблять це нелегально, щоб уникнути оподаткування.

У таких умовах малий та середній бізнес потребує підтримки. Програми допомоги підприємцям за його словами могли б сприяти зменшенню рівня тінізації та зберегти робочі місця. Також він зазначає, що важливо стимулювати українських інвесторів вкладати кошти у власну економіку, а не виводити їх за кордон. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі