Запровадження європейського екологічного мита СВАМ слід відтермінувати на державному рівні — CFO "Метінвесту" Юлія Данкова

Поділитися
Запровадження європейського екологічного мита СВАМ слід відтермінувати на державному рівні — CFO © Метінвест
 Фінансова директорка зазначила, що це необхідно для того, щоб не втратити конкурентоздатність на світовому ринку.

 Фінансова директорка "Метінвесту" Юлія Данкова на XXII Щорічному форумі фінансових директорів України заявила, що екологічні платежі, які сплачуватиме наша країна у зв'язку із запровадженням механізму регулювання викидів вуглецю (СВАМ) та імплементацією європейського законодавства, запобігатимуть кліматичним ризикам та будуть стимулювати відповідальність за вплив на довкілля. Однак, щоб не втратити  конкурентоздатність на світовому ринку, треба відтермінувати введення цього податку, оскільки нині Україна не може модернізувати своє виробництво у відповідності до європейських норм.

За її словами, нашій державі замість введення додаткового регулювання до наявних податків, потрібно створити новий податок, аналогічний європейському. Вона вказує, що має бути поступовим запровадження цього податку, оскільки потребує великих інвестицій стимулювання екологічної поведінки.

Данкова наводить приклад, що в Європі металургійні підприємства отримали мільярди євро державної підтримки на переобладнання. 

"На жаль, під час війни Євросоюз чи МВФ таких інвестицій в екологічні програми робити не буде, тому і впровадження СВАМ також треба відтермінувати на державному рівні. Якщо ж екологічні податки запровадять без грантів та інвестицій, це буде ще один мінус для конкурентоспроможності України на світовому ринку", — додала CFO "Метінвесту".

Нагадаємо, раніше видання Politico повідомляло, що Європа однією рукою допомагає Україні з фінансуванням, а іншою — вводить вуглецеве мито СВАМ. Україна через це кожного року втрачатиме 1,4 млрд євро. Водночас, цих збитків можна уникнути, якщо розпочати переговори з Євросоюзом, оскільки закон про регулювання викидів вуглецю має норму, відповідно до якої країна може отримати пільги від сплати податку, якщо вона має форс-мажорні обставини. Зважаючи, що у нас — повномасштабна війна, є всі підстави просити у ЄС відстрочку щодо цього питання. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі