Запозичення уряду в інвалюті віддаляють монетарну суверенність України – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Запозичення уряду в інвалюті віддаляють монетарну суверенність України – експерт © НБУ / Flickr
Конвертація гривні в іноземну валюту з допомогою режиму інфляційного таргетування також не наближає монетарну суверенність України.

Запозичення уряду не в національній валюті та підтримання Нацбанком конвертації власної грошової одиниці на іноземну з допомогою режиму інфляційного таргетування віддаляють монетарну суверенність в Україні. Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Вальчишен.

"Коли уряд країни випускає борги в іноземній валюті, то головний маркер успішності чи неуспішності операції - це рівень процентної ставки проти "минулого разу". І у майбутньому від таких операцій слід відмовлятися без огляду на розмір процентної ставки, навіть якщо вона буде від'ємною! Бо головне, що наразі має винести Україна із сучасної теорії грошей, - запозичення уряду не у власній грошовій одиниці та підтримання центральним банком країни конвертації власної грошової одиниці в іноземну через так званий режим інфляційного таргетування віддаляють монетарну суверенність в Україні, а не наближають її", - пише автор.

Читайте також: В ЄС можуть скасувати монети двох номіналів

Детальніше щодо монетарної суверенності України читайте у статті "Гривнєцентричність" Олександра Вальчишена, члена виконавчого комітету УТФА, учасника Ph.D. програми економічного департаменту Університету Міссурі-Канзас Сіті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі