Запатентувати нові форми вже відомого лікарського засобу тепер неможливо - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Запатентувати нові форми вже відомого лікарського засобу тепер неможливо - експерт © epravda.com.ua
Українська патентна реформа може суттєво змінити фармацевтичну галузь.

Зміни в законодавстві в сфері інтелектуальної власності, які були прийняті в цьому році, спрямовані насамперед на виконання зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Про те, як прийняті зміни будуть впроваджуватися на фармацевтичному ринку в своїй статті для ZN.UA пише Тетяна Кудрицька, радник практики інтелектуальної власності AEQUO.

«Перш за все новим законодавством переглянуто перелік об'єктів, на які не поширюється правова охорона, в сторону його розширення. Тепер можна отримати патент, наприклад, на хірургічні або терапевтичні способи лікування або ж на способи діагностики організму », - пише автор.

За її словами, запатентувати нові форми вже відомого лікарського засобу, в тому числі композиції або комбінації і інші похідні, якщо вони «істотно не розрізняються ефективністю», тепер не представляється можливим. Як це буде працювати на практиці, покаже час, проте перший крок вже зроблений.

Також новим законодавством передбачені процедури оскарження в адміністративному порядку - так звані pre-grant opposition і post-grant opposition.

Детальніше читайте в тексті Тетяни Кудріцкої, радника практики інтелектуальної власності AEQUO - «Фарма, інтелектуальна власність та інновації в епоху пандемії».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі