Зміни в законодавстві в сфері інтелектуальної власності, які були прийняті в цьому році, спрямовані насамперед на виконання зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Про те, як прийняті зміни будуть впроваджуватися на фармацевтичному ринку в своїй статті для ZN.UA пише Тетяна Кудрицька, радник практики інтелектуальної власності AEQUO.
«Перш за все новим законодавством переглянуто перелік об'єктів, на які не поширюється правова охорона, в сторону його розширення. Тепер можна отримати патент, наприклад, на хірургічні або терапевтичні способи лікування або ж на способи діагностики організму », - пише автор.
За її словами, запатентувати нові форми вже відомого лікарського засобу, в тому числі композиції або комбінації і інші похідні, якщо вони «істотно не розрізняються ефективністю», тепер не представляється можливим. Як це буде працювати на практиці, покаже час, проте перший крок вже зроблений.
Також новим законодавством передбачені процедури оскарження в адміністративному порядку - так звані pre-grant opposition і post-grant opposition.
Детальніше читайте в тексті Тетяни Кудріцкої, радника практики інтелектуальної власності AEQUO - «Фарма, інтелектуальна власність та інновації в епоху пандемії».