Попит на нафту на світовому ринку в другому кварталі поточного року скоротився на 16,4 млн барелів у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року через обмежувальні заходів, які країни вводили для боротьби з пандемією COVID-19. Про це пише Міжнародне енергетичне агентство в щомісячному звіті.
МЕА зазначає, що в травні попит сильно відновився в Китаї та Індії, збільшившись на 0,7 млн б / д і 1,1 млн б / с відповідно.
"Оскільки дані про споживання палива за другий квартал продовжують з'являтися, ми бачимо подальше підтвердження того, що зниження попиту на нафту, пов'язане з COVID-19, було безпрецедентним. Наші останні дані вказують на середнє падіння на 16,4 млн б / д у другому кварталі в річному обчисленні, оскільки багато країн частково закрили свої економіки. Відновлення споживання в Китаї після того, як вірус був узятий під контроль, було вражаючим: поставки транспортного палива були вище рівнів 2019 року в квітні і травні ", - пише МЕА.
Згідно з прогнозами агентства, світовий попит на нафту в 2020 році знизиться на 7,9 млн б / д - до 92,1 млн б / д, але в 2021 році зросте на 5,3 млн б / д - до 97,4 млн б / с.
Однак МЕА зазначає, що "недавнє збільшення числа випадків COVID-19 і введення часткових обмежень вносить велику невизначеність в прогноз".
Запаси нафти і нафтопродуктів країн ОЕСР (міжнародна економічна організація розвинених країн) в травні різко зросли і перевищили середній 5-річний показник на 258,5 млн барелів. Минулого місяця зростання склало 81,7 млн барелів - до 3,216 млрд баррелів.
Раніше рейтингової агентство Fitch спрогнозувало середню ціну нафти в 2020 році на рівні $ 35 за барель. Це є найнижчою ціною з 2018 року.