Запаси газу в українських ПСГ збільшилися до 15,725 млрд куб. м

Поділитися
Запаси газу в українських ПСГ збільшилися до 15,725 млрд куб. м Україна збільшує газові запаси на зиму
Українські сховища заповнені на 50,81%.

Україна продовжує збільшувати запаси газу в підземних сховищах: за станом на 1 жовтня в ПСГ знаходиться вже 15,725 млрд куб. м, свідчать дані асоціації Європейських операторів підземних газових сховищ (GSE).

Згідно з даними GSE, українські ПСГ заповнені на 50,81%.

Найбільший обсяг газу зберігається в Більче-Волицько-Угерському сховищі - 7,424 млрд куб. м газу (заповнено на 43,55%).

За підсумками дев'яти місяців (січень-вересень) 2015 року Україна імпортувала з Європи і Росії 12,5 млрд куб. м газу, що на 3,6 млрд куб. м, або на 22,4% менше, ніж у минулому 2014 році. В тому числі через Словаччину в Україну з початку року надійшло 8,25 млрд куб. м газу.

На даний момент в Україну імпортується тільки "реверсний" газ, причому, тільки за маршрутом зі Словаччини. Збільшення поставок газу з Європи в середині вересня пов'язано з виходом на український ринок двох західних трейдерів. Проте з 1 жовтня Україна втроє скоротила реверс газу з Європи, незважаючи на помітне збільшення поставок з середини вересня.

Найближчим часом Україна готова почати купувати газ у Росії в рамках "зимового контракту", але не буде цього робити без останнього необхідного підпису російської сторони.

Разом з тим, станом на 1 жовтня і Україна, і РФ стверджують, що саме інша сторона ще не підписала угоду. За словами джерел, "зимовий пакет" може запрацювати після зустрічі "нормандської четвірки".

Парафований "зимовий пакет" передбачає, що Україна направить $ 500 млн на закупівлю 2 млрд кубів газу безпосередньо у "Газпрому" для закачування в підземні газові сховища (ПСГ). У свою чергу Москва знизить ціну на газ для України на два квартали до рівня сусідніх європейських країн (причому, ціна не може бути нижчою, ніж на європейському ринку - щоб Україна купувала газ напряму у РФ, а не через реверс). Узгоджена ціна на російський газ для України з 1 жовтня і до кінця 2015 року, без урахування поправок на калорійність, становить $ 227 за тис. куб. м (з урахуванням - $ 232).

На сьогодні на рахунку "Нафтогазу" вже є $ 500 млн, які вдалося зібрати за рахунок власних резервів. В цілому пакет фінансування НАК для закупівлі "зимового" газу становить $ 1,3 млрд. Більше половини цих коштів - кредити, які Україні доведеться взяти ($ 300 у ЄБРР $ 500 у Світового банку), щоб зняти "стурбованості" ЄС і РФ про стабільності транзиту газу взимку.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі