Доларові депозити приносять їхнім власникам одні збитки, у той час як вклади у гривні дають більш значну прибутковість - підрахував фінансовий експерт, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
"Всі, хто тримав гроші у доларових депозитах, зазнали збитків, оскільки ставки за ними значно нижчі, ніж за гривневими. Прості розрахунки за результатами розміщення депозитів населення за перше півріччя 2013 року показують: ті, хто на початку поточного року розмістили гривню на депозит на термін 6 місяців, отримали дохід 19,24%річних, або 9,62% за півроку. З урахуванням девальвації курсу долара ефективна прибутковість гривневого депозиту становить 19,14%", - пояснює експерт.
Аналогічний піврічний доларовий банківський вклад приніс дохід тільки 6,79% річних. Це 3,39% за півроку. З урахуванням девальвації курсу долара ефективна прибутковість доларового депозиту 6,82%. "У підсумку власники доларових депозитів за перше півріччя отримали прямих збитків 6,16% тільки за півроку. У перерахунку на рік ці збитки становлять 12,32%. Настільки знецінилися вклади у доларах за перше півріччя 2013 року", - резюмує Охріменко.
Ті, хто розмістив гривню на депозит на термін 12 місяців у середині минулого року, отримали дохід 16,76% річних, підрахував експерт. З урахуванням девальвації курсу долара ефективна прибутковість гривневого депозиту склала 16,72%. Ті, хто розмістив долари на депозит на термін 12 місяців у середині минулого року, отримали дохід 7,72% річних. З урахуванням девальвації курсу долара ефективна прибутковість доларового депозиту склала 7,74%. У результаті власники доларових депозитів за рік з липня 2012 по липень 2013 року отримали прямих збитків 8,98%. !zn