Як роз'яснив прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко, такий законопроект розробляється Кабміном і, імовірно, буде поданий до Верховної Ради на найближчій сесії (відкриється 7 лютого).
«Фактично мова йде про податок на розкіш: це не тільки зарплата, але і дивіденди, роялті... Так, люди мають право отримувати високі доходи і витрачати їх на предмети розкоші, але вони повинні поділитися з суспільством. У Німеччині, наприклад, дохід більше 250 тисяч євро на рік оподатковується за ставкою 45% - і німці платять», - розповів В.Лук'яненко газеті «Сегодня».
При цьому, за його словами, податок не торкнеться прибутку підприємств, оскільки його в цьому році навпаки знижено з 23% до 21%.
Прийняття такого закону уріже доходи багатьох топ-менеджерів, у тому числі й іноземних: за даними аудиторської компанії Ernst&Yang, керівники отримують від 120 тис. грн на місяць у фармацевтичних фірмах до 450 тис. у нафтогазовій сфері, 500 тис. у банках і 150 - 800 тис. у важкій промисловості.
Представники великого бізнесу розійшлися у думках, чи треба вводити в Україні прогресивний податок.
Так, одні вважають, що збільшення розриву у доходах між багатими і бідними (як це є в багатьох країнах світу) повинно і в Україні супроводжуватися зростанням оподаткування багатих за прогресивною шкалою, але при цьому не дати піти фінансовим потокам у тінь.
Інші ж, навпаки, впевнені, що для великих доходів потрібно знижувати ставку податку, оскільки в абсолютному обчисленні багата людина буде платити більше, а введення прогресивної шкали спровокує її приховувати свої доходи, як це було до 2004 року, поки її не скасували.