Заморожені російські резерви: що у них входить і де зберігаються 300 мільярдів доларів

Поділитися
Заморожені російські резерви: що у них входить і де зберігаються 300 мільярдів доларів © bgfons.com
Журналісти розібралися, які саме активи РФ були заморожені і чи можуть вони бути конфісковані.

Починаючи з 2022 року, Сполучені Штати та їхні союзники заборонили операції з центральним банком і міністерством фінансів Росії, заблокувавши близько 300 мільярдів доларів суверенних російських активів на Заході. США запропонували, щоб робочі групи з Великої сімки (G7) дослідили способи заволодіння цими грошима, повідомляє Reuters.

Журналісти проаналізували, які самі резерви РФ були заморожені, де вони зберігаються і чи можлива їхня конфіскація.

Як і інші центральні банки, російський центральний банк розмістив частину своїх золотовалютних резервів у ліквідних активах, таких як основні валюти, золото та державні облігації. Приблизно половина цих резервів зберігалася на Заході.

Центробанк РФ підтвердив, що на Заході заморожено активи на суму близько 300 мільярдів доларів. Загальні золотовалютні резерви Росії на той час становили 612 мільярдів доларів. Глава Центробанку Ельвіра Набіулліна була розкритикована всередині РФ за те, що вона дозволила заморозити таку велику частину резервів банку.

Російський центральний банк не надав детальної інформації про те, що саме було заморожено, але приблизну картину можна отримати з документів, які детально описують російські активи на початок 2022 року.

На той час центральний банк Росії володів активами в євро на суму близько 207 мільярдів доларів, 67 мільярдів доларів – у доларах США та 37 мільярдів – у британських фунтах.

Він також мав авуари на 36 мільярдів доларів японських ієн, 19 мільярдів доларів у канадських доларах, 6 мільярдів доларів у австралійських доларах і 1,8 мільярдів доларів у сінгапурських доларах. Його авуари у швейцарських франках становили близько 1 мільярда доларів.

Центральний банк Росії заявив, що ці активи були в основному інвестовані в іноземні цінні папери, банківські депозити та кореспондентські рахунки ностро.

Найбільші пакети банківських облігацій були в державних облігаціях Китаю, Німеччини, Франції, Великобританії, Австрії та Канади. Золотий запас Росії зберігався в Росії, а інвестиції в юанях проводяться в Китаї.

Центробанк Росії не ховався за складними ланцюжками номінальних власників, тому ідентифікувати активи не складе труднощів. Більшість активів, у тому числі приватних громадян Росії, заморожені в депозитаріях.

Що стосується конфіскації цих активів, то російські чиновники неодноразово попереджали, що державна конфіскація активів суперечить усім принципам вільного ринку.

«Подивимося, що вони вирішать», — сказав Reuters один високопоставлений російський чиновник на умовах анонімності. «Захист приватної власності – це священна корова, яка годувала багато століть».

Деякі російські офіційні особи припустили, що якщо російські активи будуть конфісковані, то активи іноземних інвесторів, які застрягли на спеціальних так званих рахунках типу «С» у Росії, може спіткати та ж доля. Деякі іноземні активи були фактично заблоковані на рахунках C.

Незрозуміло, скільки саме грошей на цих рахунках, але російські офіційні особи заявили, що їх можна порівняти із замороженими 300 мільярдами доларів російських резервів. Міністр фінансів Антон Сілуанов минулого тижня заявив, що на таких рахунках є значні кошти.

Минулого тижня речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив журналістам, що Росія буде оскаржувати будь-яку конфіскацію в судах.

«Якщо у нас щось конфіскують, ми будемо дивитися, що будемо конфіскувати у відповідь», - сказав Пєсков. «Ми зробимо це негайно».

Нагадаємо, раніше Іран та РФ домовилися про торгівлю між собою у своїх національних валютах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі