Як відомо, після вторгнення росіян в Україну партнери швидко заблокували російські активи на суму 260 млрд євро (282 млрд доларів), які наразі залишаються замороженими. Як пише The Economist, наразі пропозиції щодо того, що з ними робити, варіюються від радикальних (конфіскувати та передати Україні) до креативних (змусити їх реінвестувати в українські військові облігації).
Поки рішення щодо цих ативів немає. Однак дуже скоро все може змінитися. Зокрема, про таку необхідність говорив Даліп Сінгх, заступник радника з питань міжнародної економіки національної безпеки США, а згодом Девід Кемерон, міністр закордонних справ Великої Британії.
Варто зазначити, що хоча ЄС наразі погодився на конфіскацію прибутків депозитаріїв, він не домовився про подальші кроки. Однак журналісти спрогнозували, як можуть бути використані гроші:
- Будь-які відсотки, отримані таким чином, належать депозитарію - якщо тільки держава не вирішить оподатковувати їх за ставкою близькою до 100%.
- Наступний крок - переведення чистої поточної вартості цього потоку доходів в Україну. Інвестування російських готівкових коштів у п'ятирічні німецькі облігації приносило б 3,3 млрд євро на рік, що достатньо для обслуговування боргу ЄС у розмірі близько 116 млрд євро з таким самим терміном погашення.
- В подальшому: створити фонд, гарантований G7, який отримуватиме доходи депозитаріїв від російської готівки, випустити боргові зобов'язання цього фонду на ринки, а отримані кошти масово спрямувати в Україну.
Нагадаємо, що законопроєкт №8038 про передачу Україні заморожених активів РФ набрав необхідну кількість голосів для ухвалення палатою представників США. Його підтримали 360 законодавців, проти виступили 58.