«Ми спробували досягти компромісу ... уряд пішов на серйозні поступки, і для цього напрямку (експорту зернових - ред.) з нового року буде скасовано ПДВ», - сказав він.
Міністр пояснив, що у даний момент робоча група у складі представників уряду і великих аграрних компаній розробляє відповідний законопроект, який буде внесено до парламенту «вже найближчого робочого тижня».
У той же час голова Ради Національного банку України Петро Порошенко не розділяє оптимізму міністра. «Це значне досягнення, проте потрібно ще домогтися виконання цих обіцянок», - зазначив він у коментарі агентству.
Нагадаємо, що мита на експорт зернових були запроваджені з 1 липня 2011 року: на пшеницю у розмірі 9% від контрактної ціни (але не менше 17 євро/т), кукурудзу - 12% (не менше 20 євро/т), ячмінь - 14% (не менше 23 євро/т). Держава побоювалася, що через занадто високі ціни у світі, з країни буде вивезено значну частину зерна.
За підрахунками Міністерства фінансів, при прогнозі виробництва зерна у 50 млн т і експорті 24 млн т надходження до бюджету у 2011/12 маркетинговому році можуть скласти більше 4 млрд грн.
Як повідомлялося раніше, Мінекономрозвитку пропонує продовжити до 1 січня 2013 року дію мит на експорт зернових, а також ввести з 2012 року мита на ріпак, сою і соняшникову олію.
У свою чергу група депутатів, у тому числі голова парламентського аграрного комітету Григорій Калєтнік виступив з ініціативою знизити експортні мита та встановити вивізне мито на пшеницю, ячмінь, кукурудзу та ріпак - 3%, але не більше EUR2 за тонну, і на соняшникову олію - 3% , але не більше EUR5 за тонну.
Українські зернотрейдери скаржаться, що не можуть конкурувати з російськими компаніями (конкуренти України на світовому ринку), оскільки їх зерно мінімум на $30/т дешевше зважаючи на дію у нас експортних мит.