Залучення іноземців до управління ГТС допоможе Україні протистояти "Північному потоку-2" - Коболєв

Поділитися
Залучення іноземців до управління ГТС допоможе Україні протистояти
Іноземні інвестори потрібні не стільки для отримання коштів на модернізацію, а скільки для переконання європейців в прозорій роботі ГТС.

Російський проект газопроводу "Північний потік-2" є серйозною загрозою для української газотранспортної системи (ГТС), і зберегти обсяги транзиту російського газу через Україну можна лише за умови залучення іноземного партнера до української ГТС, вважає голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Іноземний партнер потрібен для збереження транзиту. Навіть не так для інвестицій, як з точки зору комфортності і прозорості для європейських країн", – сказав глава НАК на засіданні профільного комітету парламенту в Києві в п'ятницю.

Читайте також: Росія через СОТ намагається скасувати передачу української ГТС в управління ЄС і США

Коболєв підкреслив, що до завершення арбітражу в Стокгольмі з "Газпромом", очікуваного в кінці 2016 року - початку 2017 року, Україна повинна бути повністю готова до залучення інвестора.

Нагадаємо, Україна подала позов в Енергетичне співтовариство на "Північний потік-2". Як вважають у "Нафтогазі", восточноевропейские країни повинні об'єднати свої зусилля для скасування політичного проекту "Газпрому".

На початку вересня "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2". Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell. Запустити газопровід планується в 2019 році, і одночасно відмовитися від транзиту російського газу через територію України.

Ряд країн-членів ЄС різко виступили проти будівництва "Північного потоку-2".

Офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ.

На початку листопада повідомлялося про те, що Єврокомісія піддасть ретельній перевірці проект газопроводу "Північний потік-2", який викликав гостру критику. Зокрема, ЄК має намір провести перевірку того, наскільки угода "Газпрому" із країнами ЄС відповідає цілям енергетичної політики Євросоюзу і правових норм, які регулюють конкуренцію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі