Законопроект про недопущення повернення Приватбанку колишньому власникові неефективний – оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Законопроект про недопущення повернення Приватбанку колишньому власникові неефективний – оглядач Законопроект у нинішньому вигляді не містить норми, яка прямо забороняє повернення акцій банку колишньому власникові
Законопроект радше підсилює повноваження НБУ та Фонду гарантування, дозволяючи провести націоналізацію ще раз.

Законопроект Кабінету міністрів України, який спрямовано на недопущення повернення націоналізованих банків їхнім власникам, може не спрацювати так, як треба – по-перше, Радою він ще не прийнятий, а по-друге, невідомо, як він видозміниться після розгляду профільним комітетом Ради, пише редактор відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва.

"За інформацією джерела ZN.UA на Банкову надходять сигнали, що 25-40 народних слуг Коломойського готові покинути фракцію, якщо будуть приймати не той варіант, який його влаштує. Депутатська група Веревського, що виникла в Раді під патронатом Богдана, - це можливий компенсатор цих втрат. По-друге, не зовсім зрозуміло, що робити, якщо суд прийме рішення раніше, ніж парламент законопроект. По-третє, сам законопроект у нинішньому вигляді не містить норми, яка прямо забороняє повернення акцій банку колишньому власнику, на відміну від ст. 41 чинного закону про систему гарантування. Законопроект радше підсилює повноваження НБУ та Фонду гарантування, дозволяючи провести націоналізацію ще раз, тільки краще і без порушень. Але зупинити повернення колишнім власникам акцій, застосувавши цей закон, не вийде", – зазначає автор.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора – компанії EY.

11 грудня 2019 року Кабмін вніс до парламенту законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи", який блокує повернення банків колишнім власникам. Законопроект передбачає три блоки змін: зміни щодо корпоративного управління; удосконалення законодавства щодо судового провадження у справах щодо виведення банку з ринку; оновлення правил виведення банку з ринку.

Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних із "Приватбанком". Докладніше про значення результатів цих засідань для України і необхідність пошуку політичних рішень проблеми читайте у матеріалі Юлії Самаевой "Час рубати!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі