"Щодо законопроекту існує широкий консенсус (серед міжнародних партнерів та донорів – ред.) – документ у нинішньому його вигляді не відповідає вимогам програми МВФ, а також рекомендаціям Венеціанської комісії. Наразі необхідно зробити крок назад і забезпечити створення законодавства, яке посилить успішну боротьбу з корупцією серед високопосадовців", - зазначив він.
Люнгман нагадав про те, що створення незалежного антикорупційного суду є ключовою вимогою наступного етапу перевірки для надання країні чергового траншу.
"Що є дійсно визначальним – це необхідність створити незалежний антикорупційний суд, набрати незалежних суддів із бездоганною репутацією, запустити роботу цього суду без затримок", - наголосив постпред МВФ в Україні.
Серед інших вимог програми Люнгман назвав підвищення цін на газ, процес приватизації, а також пенсійну та земельну реформи.
Нагадаємо, 22 грудня у Верховній Раді зареєстрували внесений президентом Петром Порошенком законопроект "Про Вищий антикорупційний суд".
Згодом президентський законопроект про антикорупційний суд розкритикували Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Світовий банк. У МВФ повідомили про те, що законопроект у його нинішній редакції порушуватиме зобов'язання України перед міжнародними партнерами в разі його прийняття.
Пізніше президент Петро Порошенко заявив про те, що Україна за участю міжнародних партнерів розпочала роботу з внесення змін до президентського проекту закону про Вищий антикорупційний суд.
Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Лємєнова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".