Законодавчі зміни: податкова вимагає доступу до всіх рахунків громадян та бізнесу — Южаніна

Поділитися
Ініціативою занепокоєний Нацбанк, і це віддаляє Україну від законодавства ЄС.  

Податкова планує посилити контроль за українцями та бізнесом - органи хочуть отримати доступ до даних про банківські рахунки фізичних та юридичних осіб. Про це повідомила народна депутатка та членкиня комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна, пише expert.in.ua. 

За її словами, в одному з пунктів Національної стратегії доходів передбачено, що податкова служба отримає доступ до даних про банківські рахунки українців. Тобто ДПС має намір отримувати інформацію, що становить банківську таємницю про клієнтів банків, які не є об’єктами податкових перевірок.

Вона зазначила, що необхідно вжиття ефективних заходів для відновлення довіри до роботи податкових органів, особливо в частині обробки персональних даних платників. Суспільству потрібно надати гарантії, що розширені повноваження не будуть використані для тиску. Лише після цього можна говорити про розширення доступу податкових органів до інформації про рух коштів на рахунках платників податків.

Депутатка підкреслила, що податківці поки нічого не зробили для відновлення довіри. При цьому вже розроблено пропозиції щодо законодавчих змін для розкриття банками інформації, яка є банківською таємницею.

“До такої інформації ДПС пропонує віднести, зокрема, відомості щодо операцій за рахунками конкретної юридичної особи, ФОП або звичайного громадянина за певний проміжок часу із зазначенням контрагентів та призначень платежів. При цьому таку інформацію банки повинні будуть надавати з метою проведення податковою документальних перевірок банків та їх відокремлених підрозділів”, – пояснила Южаніна.

Такі наміри ДПС вже викликали занепокоєння у Нацбанку, який вважає, що чинне законодавство вже надає податковим органам усі необхідні повноваження для отримання потрібних даних.

Вона додала, що розширення повноважень податківців щодо розкриття банківської таємниці без обґрунтованої потреби (як пропонується ДПС), як мінімум, погіршить рівень імплементації законодавства Євросоюзу.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі