За його словами, за цю роботу оператору електронного майданчика передбачається винагорода у розмірі 850 грн за одну укладену угоду. Про свою зацікавленість брати участь в організації електронних держзакупівель вже заявили фондові біржі "Перспектива" і ПФТС.
Тим часом автор законопроекту "Про внесення змін до закону України "Про здійснення державних закупівель (про впровадження системи електронних держзакупівель)" (№ 8633) Ірина Горіна (Партія регіонів) вважає, що впровадження системи електронних державних закупівель дозволить у 2012 році заощадити близько 10% коштів державного бюджету, або 40 млрд грн.
"Це максимальна прозорість у сфері держзакупівель. Все відбувається на анонімних умовах на електронному майданчику, де не відомий замовник, не відомий виконавець", - переконана І.Горіна.
За словами депутата, державні закупівлі в електронному режимі будуть здійснюватися протягом 28 днів, тоді як сьогодні за стандартною процедурою це займає 75 днів.
Владислав Зубар розповів про етапи впровадження системи електронних держзакупівель: "Існує три етапи. Перший - це створення єдиного інформаційного ресурсу держзакупівель в мережі інтернет. Другий - виробництво електронних закупівель, впровадження електронного документообігу. І третій - це впровадження системи електронних торгів".
Він зазначив, що найбільших успіхів у впровадженні електронних держзакупівель досягла Австрія. За його словами, хороші результати продемонстрували також США і країни СНД - Росія, Білорусія і Казахстан, які переходять до четвертого етапу - об'єднання електронних систем в єдину систему.
На думку експертів тендерного законодавства, якими вони поділилися з ZN.UA на рік в Україні успішно проходить близько 100 000 тендерів.