Законопроект визначає правила сертифікації енергетичної ефективності будівель; особливості обстеження систем опалення та кондиціонування будівель; основні енергоефективні заходи в будівлях і механізми їх фінансування; відповідальність за порушення законодавства у сфері енергетичної ефективності будівель тощо.
Законопроектом передбачені механізми залучення коштів на впровадження енергоефективних заходів та інструменти забезпечення фінансування заходів щодо підвищення рівня енергетичної ефективності будівель (Фонд енергоефективності), що базуються на практиках країн-членів ЄС.
Як писало DT.UA, у разі ухвалення Верховною Радою закону "Про енергетичну ефективність будівель" всі об'єкти будівництва та вже існуючі будівлі повинні будуть пройти аудит енергетичної ефективності. Вартість енергоаудиту складе для багатоповерхівок: до 100 квартир - 9,5 тис. грн, до 300 квартир - 12 тис. грн, до 350 квартир - 13 тис. грн. Сума залежить від площі будинку та обладнання енергоаудиторів. Наприклад, сім'ї, що мешкає у будинку на сто квартир, за аудит доведеться заплатити від 50 до 120 грн - кілька гривень за 1 кв. м.