«Прильоти» по інфраструктурі це цілком логічний результат цьогорічної підготовки до зими. Оскільки наразі дефіцит засобів захисту зберігається. Плюс, Україна є державою з досить великою територією. Про це пише Ігор Маскалевич, кореспондент ZN.UA, у статті «Як Україна не підготувалася до захисту своєї енергосистеми й кому за це має бути соромно».
«Цю зиму (та й наступну, схоже) ми пройдемо в основному на зенітних установках ще радянських зразків. Протиповітряних засобів оборони в потрібній нам кількості в НАТО просто немає, а поставки західних літаків з багатьох причин (зокрема й через наші прорахунки) затягнулися. До цієї зими вони вже точно не встигнуть. Радянські МіГи з Європи ми вже всі вигребли», - пише він.
За його словами, війна означає й підвищений режим таємності, а це в XXI столітті значить, що про свої секрети ми довідуємося із західної преси.
“Уже на початку року там публікували злиті матеріали про те, що запаси зенітних ракет радянського виробництва тануть. Вжиті заходи змогли розтягнути цей процес у часі, але системно це проблеми не вирішує. Нещодавно, наприклад, ми купували в Болгарії браковані зенітні ракети для ремонту, — зрозуміло, що не від великого достатку приймають такі рішення. Якщо з ремонтом усе складеться, їхньої кількості в найкращому разі вистачить на зимову кампанію. А далі? Очевидно, що конче потрібно адаптувати західні ракети під наші установки ЗРК і забезпечити їхню сумісність із РЛС. Як мінімум рік для того, щоб це все зробити, ми вже втратили», - вважає автор.
Хоча цілі можна (й треба) збивати не лише ракетами, стволовою артилерією явно дешевше. У боях чудово показали себе німецькі 35-мм самохідні зенітки «Гепард». Їх уже поставили близько пів сотні штук, незабаром має під'їхати ще трохи. Американці обіцяли підігнати до Нового року три десятки «гепардів» (вони нині своїм коштом модернізують у Йорданії 60 штук і, зважаючи на все, потім розділять навпіл). Це хороша зброя, але тільки її не вистачить.
З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.