Українці активно закривали мінкокредити минулого року, але у кінці року "розслабилися"

Інфографіка
Поділитися
Сума заборгованості скоротилася на 5 млрд грн.   

За підсумками минулого року борг за мікрокредитами зменшився на 5 млрд грн — з 13,1 млрд грн до 8,05 млрд грн на початок 2023 року. Загальна сума нових виданих мікрокредитів знизилась майже утричі, із 65,1 млрд. грн до 23,9 млрд грн, але при цьому кількість нових договорів зростає, повідомляє Опендатабот.

"Більш ніж половина від загальної суми, на яку зменшився борг українців перед МФО, припадає на друге півріччя — 3,4 млрд грн або ж 67%", - додають аналітики. 

І хоча загальна сума нових виданих мікрокредитів скоротилася, середня сума кредиту за 2022 рік майже не змінилась та становила 4439 грн (на 3% менше, аніж у 2021 році).

Загалом торік було укладено 5,3 млн кредитних договорів. В середньому, за місяць українці брали майже півмільйони мікропозик. Хоча у 2021 в середньому укладалося 1,1 млн договорів на місяць.

"Однак кількість мікропозик знову почала рости на кінець року, у 4 кварталі. Тоді було зафіксовано на 30% більше нових договорів та удвічі більша сума виданих коштів у порівнянні з 3 кварталом. Зросла й середня сума кредиту — з 3,5 тисяч грн до 4,1 тисяч грн", - йдеться у повідомленні. 

 

Зі 690 фінансових компаній, які подали звітність за 2022 рік, третина або ж 221 організація закінчили рік зі збитками у 3,16 млрд грн. Найбільші збитки у компанії «Манівео», до топ-3 також потрапили «ДІУ» та «Вольтер Капітал».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі