Заборона на стягнення боргів за комуналку: Верховна Рада знову внесла законопроект в порядок денний

Поділитися
Цього разу депутати будуть долати вето Президента. Хоча є й план Б у вигляді альтернативного законопроекту. 

Верховна Рада спробує подолати вето Президента, розглянувши пропозиції глави держави до законопроєкту №7317 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності приватних виконавців та примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану». Відповідний проєкт, який серед іншого передбачає заборону на примусове стягнення заборгованості по квартплаті, внесений до порядку денного ВР.

Указаний законопроєкт був підтриманий парламентом на початку травня 2022 року, однак був заветований Президентом України Володимиром Зеленським.

Зокрема, на думку Президента, закон не містить чіткого механізму застосування встановлених ним положень, а також критеріїв віднесення осіб до кола суб'єктів, на яких поширюватиметься його дія, що може спричинити порушення пропорційності відносин між інтересами кредиторів та боржників.

Верховна Рада вже не перший місяць робить спроби ухвалити закон про заборону на примусове виконання рішень про стягнення з громадян заборгованості за житлово-комунальні послуги. Однак поки що жоден із проєктів не набув чинності.

Так, зокрема, 13 липня Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував ухвалити як закон законопроект 7531 про внесення зміни до пункту 10-2 розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» щодо виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги у період дії воєнного стану. 

Законопроектом пропонується внести зміни, що передбачають, що тимчасово на період дії військового стану на території України забороняється примусове виконання рішень щодо стягнення з фізичної особи заборгованості за «комуналку».

Нагадаємо, під час війни українцям не нараховують пеню за несплату комунальних послуг, але від сплати платежів населення не звільнялося, тобто списувати борги не будуть, інакше підприємства, які надають послуги, просто закриються.

У той же час, українці перестали витягувати комунальні послуги ще до війни.  Зокрема, за підсумками листопада 2021 року населення України сплатило за комунальні послуги менш як 70% від нарахованих сум, а борги по оплаті ЖКП злетіли до 72,7 млрд грн.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі