Україна повинна ввести заборону на експорт металобрухту, оскільки дана сировина є необхідною для декарбонізації вітчизняної металургії. Про це пише "МінПром" у статті "Залишити сировину вдома: Як заборона на експорт брухту допоможе декарбонізації".
Видання зазначає, що з початку року експорт металобрухту з України йшов зростаючим темпом і за підсумками січня-серпня 2021 року виріс майже в 20 разів, до 410 тис. тонн. З огляду на високий рівень цін, дана динаміка має всі шанси зберегтися і за підсумками року за кордон може "попливти" до 1 млн тонн українського металобрухту.
Водночас більш активне використання металобрухту дає можливість вже сьогодні скоротити не тільки обсяги викидів, а й споживання енергоресурсів. Кожна перероблена тонна даної сировини дозволяє скоротити викиди СО2 на 60%, економити 1,4 тонни залізної руди і 740 кілограмів вугілля.
"Якщо ми дозволимо вивезти цю сировину, яке дозволяє декарбонізувати металургію, просто ми у самих себе забираємо майбутнє, - говорить заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський. - Тобто, ми самих себе позбавляємо навіть теоретичної можливості в майбутньому декарбонізувати фундаментальну галузь української промисловості".
"Сьогодні металобрухт на світовому ринку отримав статус стратегічної сировини. Його використання в металургії є найпростішим і дешевим способом скоротити викиди СО2, - нагадує народний депутат Сергій Магера. - В Україні декарбонізація через неефективну екологічну політику в особі Мінекології стоїть на місці".
МінПром звертає увагу і на той факт, що сьогодні багато країн або вже обмежили, або збираються обмежити експорт металобрухту і в тому числі з екологічних міркувань. Зокрема, до цього закликає європейське сталеве лобі Eurofer, а також британські металурги. Крім того, сьогодні заборона на експорт металобрухту діє в Казахстані і Аргентині, різні обмеження - в Росії, Китаї, Вірменії, ПАР і Об'єднаних Арабських Еміратах.