Станом на 30 грудня 2020 року заборгованість клієнтів перед НАЕК "Енергоатом" за відпущену електроенергію склала 12,4 млрд грн. Про це йдеться в пояснювальній записці Міністерства енергетики про заходи, вжиті для забезпечення прибуткової діяльності держпідприємств в 2020 році, повідомляє Марлін.
У документі зазначено, що на 30.12.2020 прострочена заборгованість перед ДП "НАЕК" Енергоатом "за фактично відпущену електричну енергію" в поточному році становить 12,449 млрд гривень.
У Міненерго також відзначили, що великий борг перед "Енергоатомом" привів до невиконання гірничо-підготовчих робіт на іншому державному підприємстві "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", яке вчасно не отримувало кошти за поставлений уран.
Крім того, через відсутність коштів на Східному ГЗК не проводили всі заплановані ремонтні та регламентні роботи і обмежили виконання виробничої програми 2020 року.
У Міненерго також підкреслили, що накопичення боргу призводить до негативних соціальних наслідків.
Нагадаємо, що 16 березня «Енергоатом» провів аукціон з продажу електричної енергії, але попри те, що в ході торгів був і попит, і адекватні пропозиції вартості е/е, компанія так нічого і не продала.
Чому ж державна компанія свідомо вирішила продати електроенергію дешевше, ніж могла? Найочевидніша відповідь, бо вона працює не на користь держави, а в інтересах олігархів Р. Ахметова та І.Коломойського, компанії яких є впливовими гравцями на ринку електроенергії. «Енергоатом», відмовившись від продажів на аукціоні не знизив ціну на РНД, щоб олігархічні компанії продовжили заробляти.