За відкритими даними проблему корупції в Україні майже вирішено – Опендатабот

Інфографіка
Поділитися
92% зловмисників карають штрафом, за грати саджають вкрай рідко. 

У минулому році до Реєстру корупціонерів потрапили 2420 осіб. Тобто майже утричі менше, якщо співставити з довоєнним показником – у 2021 році 7 тисяч. Про це повідомляє платформа Опендатабот з посиланням на відкриті дані.

За останні три роки лідером по винесених вироках стала Львівська область. Хоча кількість записів від початку великої війни в регіоні теж впала - у 2021 році їх було 537, то в 2023 – лише 192.

Якщо до повномасштабного вторгнення до Реєстру корупціонерів переважно потрапляли через порушення в деклараціях – 75,9% вироків, то у 2023 частка таких справ скоротилася до 1,6%. Оскільки НАЗК не перевіряли декларації посадовців, а подача декларацій не була обовʼязковою.

Тож у 2022-2023 роках найбільше людей потрапило до реєстру через пропозицію чи обіцянку неправомірної вигоди за дії або бездіяльність у владі – 38,2% та 53,1% випадків відповідно.

Найчастіше зловмисників засуджують до штрафів – 92% вироків. Позбавлення волі та громадські роботи або ж іспитовий строк сумарно становлять десь 5-8% покарань.

Через воєнний стан інформацію про корупціонерів приховали з відкритих джерел, тож наразі "Опендатабот" не може оприлюднити конкретні дані, як-от місце роботи та посаду правопорушника.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі