За три тижні до 24 лютого Абрамович передав мільярдні трасти своїм дітям – The Guardian

Поділитися
За три тижні до 24 лютого Абрамович передав мільярдні трасти своїм дітям – The Guardian © allmir.net
Це може ускладнити процес заморожування активів російського олігарха державами Заходу.

За три тижні до повномасштабного вторгнення РФ на територію України, 4 лютого 2022 року, російський олігарх Роман Абрамович розпочав швидку реорганізацію десяти свої офшорних трастів, які зберігають активи на щонайменше 4 млрд доларів. Таким чином їхніми бенефіціарами стали семеро дітей мільярдера, наймолодшому з яких дев'ять років. Про це пише The Guardian після ознайомлення з витоком файлів кіпрської компанії MeritServus, яка допомагає з управлінням офшорними фірмами.

Дані можуть свідчити про те, що реорганізацією трастів на Кіпрі та Джерсі бізнесмен намагався ухилитися від майбутніх обмежувальних заходів Заходу та захистити свої статки від загрози заморожування. 

Загальна вартість активів, які були переписані на дітей, може значно перевищувати 4 мільярда доларів. Вони включають, зокрема, акції у великих компаніях РФ, елітну нерухомість, суперяхти, гелікоптери й приватні літаки. 

Згідно з файлами MeritServus, діти Абрамовича отримали колективну 51% бенефіціарну частку, а в деяких випадках і стовідсоткову, у власності трастів.

The Guardian зазначає, що кардинальні зміни у майні бізнесмена відбулися через кілька днів після того, як деякі західні держави пригрозили санкціями щодо олігархів з РФ у разі повномасштабної війни проти України. 

За словами експертів, подібні дії з боку Абрамовича можуть ускладнити зусилля щодо застосування санкцій проти нього й потенційно зірвати заморожування активів. Зміни, ймовірно, викличуть питання чи варто також застосовувати обмеження щодо майна дітей російського олігарха.

Відповідно до законів Сполучених Штатів Америки, якщо підсанкційна особа прямо чи опосередковано володіє щонайменше 50% компанії (Абрамовичу тепер належить менше – до 49%), то лише тоді її активи можуть заморозити. У Великій Британії та Європейському Союзу діють схожі норми, які, тим не менш, дозволяють замороження майна компанії, якщо людина володіє меншою часткою, але здійснює прямий або опосередкований контроль.

Водночас, експерти наголошують, що встановлення інформації про те, хто дійсно контролює активи, особливо в непрозорих офшорних трастах, часто є непростим завданням. До того ж, згідно з даними MeritServus, після реорганізації Абрамовичу було заборонено будь-яким чином контролювати трасти як довірена особа чи заступник.

Колишній високопоставлений американський чиновник підтвердив журналістам, що така реорганізація трастів може бути ефективним способом дистанціювання від когось активів, які перебувають під загрозою заморожування.

Нагадаємо, що навесні 2022 року в офшорній зоні острова Джерсі були заморожені понад 7 мільярдів доларів, що належать Роману Абрамовичу.

Ще раніше, у березні, бізнесмен потрапив під санкції Європейського Союзу та Великої Британії. Згодом група російських олігархів, у тому числі Абрамович, намагалися позбутися санкцій ЄС через суд нібито у зв'язку з "обмеженням прав".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі